Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egyedileg épített hangfalam...

Egyedileg épített hangfalam túl sok magasat sugároz. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Házilag építettem egy hangfalpárt.

A következők vannak benne:

1-1 200w 8ohm mélyközép, 45 - 5 000 Hz

1-1 Piezo 300W/4ohm, 150W/8ohm, 2 000 - 20 000 Hz

+ 1-1 hangváltó ami 200W, és a keresztezési frekvenciája 3 000 Hz.


A problémám az vele hogy rettentetesen sok magasat ad :S a hangváltón van egy jumper ami elvileg még -3db-t vág a magasból ha átt van kapcsolva, de sajnos ez sem segít.

Mit lehetne tenni hogy kevesebb magas hangzást adjon?



#hangfal #piezo #egyedi hangfal
2012. máj. 10. 12:44
 1/4 gergoap ***** válasza:
Minek 2 magassugárzó? Ilyet nem szoktak csinálni a gyártók. A 4 ohmosat kösd ki, nem is passzol a 8 ohmos mélyközepekhez.
2012. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az 1-1 azt jelenti hogy 1 hangfalba 1 db van belőle.

és a 300w/4ohm, 150w/8ohm azt jelenti hogy az adott piezzo magassugárzó 300 wattra képes 4 ohmon, 8 ohmon pedig 150 wattra. félreértettél egy kicsit :)

2012. máj. 10. 21:00
 3/4 gergoap ***** válasza:

Értem! :-)

De látod pont ez a baj, hogy a magasad alapból 4 Ohmos, a mélyközép pedig 8 Ohmos! Valamelyiket cseréld le, mert nem passzolnak egymáshoz.

2012. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

bocsi hogy ilyen későn írok.

de ha elvileg 4 és 8 ohmon egyaránt használható csak más teljesítménnyel akkor ez nem mindegy? :S nem értem akkor miért árulják így :D

amúgy azt olvastam máshol hogy a piezo magas sugárzók alapból visítanak. nem lehet hogy csak ez zavar engem? lehet majd lecserélem akkor. köszi a válaszod!

2012. máj. 16. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!