Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A billentyüzeten az F és J...

A billentyüzeten az F és J betün, miért van egy kis kiemelkedő vonal?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor még réges-régen a Remington írógépen tanultuk a "vakon-írást", abból a két kis vonalból, vagy éppen kis pontból tudtuk, hogy a két mutatóujjunknak ott kell lenni, és akkor "helyben vagyunk".

Ma már csak a "gyengén-látók" használják mint támpontot, aki 10 ujjal, "vakon" ír, az már segítség nélkül is ott tartja az ujjait ahol kell. A sikoltozó gépíróknak pedig mindegy.

2012. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Az az alaptartás felvételéhez kell.. a mutatóujjakkal:)
2012. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 cipi8 ***** válasza:

Gyors és gépírásban használják meg mint írták az írógépeken volt még anno jelölve


Bal kéz: A S D F Az F-en van a bal mutató új.

Jobb kéz: J K L É A J-n van a jobb kéz mutató új, ezek a gépírásban használt alap kéz és ujj tartás!


Nekem még közép suliban volt gépírás tantárgy de már ott is ügyeskedtem a PC szerelésben és hát elég sok régi P1 és 2-es volt abban a tanteremben és a suli rendszer gazdája az O-főm volt aki eléggé szeleburdi és szétszórt volt plusz még főként a szám.tech teremek gépeivel foglalkozott. Így aztán nem sok ragadt rám de szinte már mindenki tud írni olyan szinten aki sokszor gépezik hogy rá sem néz a klaviatúra. Ja a feladatokat meg mindig lemásoltam mint Schmitt Pál. Bocs az off-ért!

2012. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!