Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 18-300mm-es objektívvel...

Egy 18-300mm-es objektívvel le lehet fényképezni a Holdat? Ha igen akkor milyen minőségben lehet?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindennel lehet Holdat fényképezni, legfeljebb kicsi lesz! :D


Viccet félre téve. Ha az Obi FF-s és a gép nem, akkor a szorzó miatt jobb a helyzet.

Egy kis szenzoros gépen, egy 300 mm-es obi, ami Nikon esetén ugye 450-nek felel meg, a Hold kráterei már kivehetőek, de még elég kicsi, hogy igazán szép képet kapj.

2012. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen 18-300-ról van szó, de eléggé félek annak a képminőségétől, aminek ekkora átfogása van. Szerintem nagyon lágy lesz a teteje, és nem tudsz éjszaka annyit rekeszelni, hogy jó legyen. Meg azért a 300 még nem is olyan hosszú, jobb lenne valami 560 vagy 1000 millis régi tele (Leica 560R, vagy egy MTO)
2012. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül Hold fotózásra kell. Csak ilyen obi lesz a gépemhez (Nikon D5100).

Csak azért kérdeztem, mert egy Lumix DMC-FZ50 alapobijával máris úgy lefényképezte a Holdat mint ahogy én még soha a többi gépekkel (ami itthon van)... Szóval szeretné, egyszer ilyen Holdas képpel lenyűgözni az ismerőseimet.

2012. ápr. 16. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a második válaszoló is írta az objektívtől függ a dolog.

Lenyűgöző nem igazán lesz, de egy kompakthoz képest jó eredményt kapsz.

Én is kíváncsi lennék, hogy milyen obiról van szó! Mert ez már nagyon nagy átfogás. Személy szerint nem vennék ilyet.

2012. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nikkor 55-300mm f/3.5-5.6g VR

A gép pedig egy Nikon D5100-es.

2012. ápr. 17. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!