Szerintetek létezik, hogy beállítják a tv-ket, hogy egy bizonyos idő után úgy tűnjön elromlottak, maj később újra működnek?

Figyelt kérdés
Hagyományos tv-ről van most szó.
2012. ápr. 11. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyár ilyen szempontból nem nyer rajta, ezért nemhiszem, hogy ilyet tennének.
2012. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 cipi8 ***** válasza:
Ez már túlzás!
2012. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az elromlás még csakcsak hihető lehetne, de hogy újra működjön?


Egyszerűen olyan silány minőségű alkatrészeket raknak bele, amik hamar elromlanak, de lehetőleg a garanciaidőn túl. Így olcsóbban lehet eladni és többet kell termelni.

2012. ápr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Leírtam két tv-nk történetét,de amikor el akartam küldeni véletlen félrenyomtam,és már nincs kedvem bepötyögni :)

A lényeg az ,hogy az egyik tv kb.8 éve ment tönkre két -három év állás után működött. A másik kb.4 éve és fél év után mégis működött. Olvasgattam itt a neten és bár nem értek hozzá,de írnak ilyen esetekről,nem csak tv-nél és lehetséges,hogy valami nem kapott kontaktot és az állástól megjavult./tudom,hogy ez a kontakt dolog hüeség,de nem értek hozzá valami ilyesmit írtak,aki ért hozzá biztos tudja miről beszélek/

2012. ápr. 11. 23:22
 5/8 A kérdező kommentje:
A mai napig mennek a tv-k.
2012. ápr. 11. 23:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Magától biztos nem javul meg. Igaza van az előttem válaszolónak, direkt gyengítenek az anyagok minőségén, hogy néhány év után szükséges legyen a csere.
2012. ápr. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kondik kiszáradása okozhat zavart a tápban, így el is indulhat, illetve leállhat időnként.

Be se kell állítani, magától olyan lesz.

2012. ápr. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cipi8 ***** válasza:
Lehet simán csak kontakt hibás volt (nem mindig érintkeztek az alkatrészek) ezt általában a forrasztás elöregedése illetve gyengülése okozza a tv által termelt hő miatt vagy a silány minőségű alkatrészek és szerelési segédanyagok! Ezért szokták a régi TV-k estében a forrpontokat ellenőrizni vagy át forrasztani! Nekem is volt egy régebbi kínai Orion tv-nél hogy szobafestéskor le vettem a szekrényről, majd miután vissza raktam már nem volt képe! A szerelő kb 1 hét múlva vitte el és ő nála viszont semmi baja nem volt ugyanis a kocsijában még hazavitte zötykölődött annyit hogy beállt minden a helyére és nem csinált vele szinte semmit vissza hozta majd nálam megint ugrott a kép 2 nap múlva! Meguntam és rájöttem hogy mi volt neki a baja a az antenna dugaljnál a tuner nem érintkezett rendesen!
2012. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!