Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől írhatja a gépem ki,...

Mitől írhatja a gépem ki, hogy virtuális memória alacsony?

Figyelt kérdés

ez ellen mit lehetne csinálni?

Töröltem a lomtárból vagy 200 zenét, de semmi.. Úgyanolyan lassú, mivel a gépem lelassul tőle.


2012. ápr. 10. 18:59
 1/10 cipi8 ***** válasza:

Ha van a gépedbe mondjuk 1 giga memória de a gépeden futó programok futtatásához 3 giga ram szükséges akkor a gép csinál egy lapozófájl nevű dolgot és ide betölti a maradék 2 gigányi dolgot aminek a memóriában kellene lennie. Aztán elkezdi cserélgetni a memória és a lapozófájl tartalmát a szerint, hogy éppen melyik az aktív program, mit használsz éppen stb.


Használd a CCleaner, DiskCleaner programot, illetve a CCleanernél nézd meg az automatikusan induló programokat, és távolítsd el a listáról aminek felesleges szerinted futnia! Többek között töröld ki a Temp mappa tartalmát! (elérési útvonal hozzá: C:\Documents and Settings\(Felhasználói fiókod)\Local Settings\Temp. Ez a mappa rejtett úgy hogy a Total Commanderben állítsd be a Beállítások-Általános beállítások-Képernyő menüje alatt a Látszik a rejtett/system fájl (csak szak...) opciót, ez után már látszani fognak a rejtett fájlok is a gépeden. Ezek piros felkiáltójellel vannak jelölve és ne piszkáld őket soha mert fontosak a rendszer stabil működéséhez!


Még annyit hogy jövőben vegyél szerintem egy kis + Ram-ot a gépedbe mert ezek szerint kevés van benne programoknak vagy sok régen használt de a háttérben futó felesleges progikat megtöröld le és a C meghajtón ne tárold a kacatokat (zene, kép, film) ezt meg kell hagyni a rendszernek és a programoknak!

2012. ápr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Szia! Nekem régebben akkor jelzett hasonlót a gép, amikor két RAM memória volt benne. Nem ugyanaz a típus volt, valamiért nem működtek együtt kellőképpen. Szóval lehet kompatibilitási probléma is.
2012. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :))


Ezek szerint a bibi itt van, tesóm is mondta, hogy azért is lassu kicsikét,mert egy Ram van benn,kéne egy erősebb bele, majd vesznek.

Valószínűleg igazatok van abban, hogy nem fér erre annyi dolog a Ram miatt, köszönöm szépen:) akkor szerzek bele egy másikat, aztán több minden ráfér:)

Tegnap már megijedtem,hogy valami baja lesz,de akkor ezen kívül, hogy nem lehet annyi dolgot rá rakni, nincs baj:)

2012. ápr. 11. 16:29
 4/10 cipi8 ***** válasza:

Igen! Vegyél bele de a C meghajtóról a felesleget meg töröld le vagy tedd át másik meghajtóra így legalább nem lesz lassú és a hiba üzenet is megszűnik!


Ram vásárlásnál meg figyelj oda hogy milyet veszel mert 3 fő fajta van belőle DDR1, DDR2 és DDR3! És ezeken belül is különböző frekvenciák vannak, úgy hogy mielőtt vásárolnál nézd meg hogy a gépedbe milyen van és mekkora memóriákat kezel az alaplapod! Ha nem vágod akkor kérj segítséget hozzáértőktől.

2012. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tesóm gépekkel foglalkozik, így majd neki fogok szólni, eddig nem tartottam fotosnak, de így, hogy nem igen fér rá semmi, azt hiszem szólok neki,hogy vizsgálja meg, és vegyünk bele egy RAM-ot.

Használtgépként vettük, és mondta is, hogy nincs benn erős Ram

2012. ápr. 11. 17:37
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Ezt a "nem fér rá semmi" dolgot nem teljesen értem. A RAM memóriádat nagy részben a rendszer, a furó programok/alkalmazások használják. Szerintem te a merevlemezre gondolsz.
2012. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam:D


Az úgy nem volt teljesen igaz, hogy nem fér rá semmi:)) Mert sok képem fenn van, meg a lomtárba is volt vagy 200 zene, de pl: semmi különleges program nincs rajt, ezért tartottam furának, hogy ilyen hamar megtelik.

Lehet előzményeket sem ártana néha teljesen kitörölni, az is foglalja a helyet, ha fél éve már nem ürítettem ki

Vagy nem?

2012. ápr. 11. 19:44
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Sok minden lehet. Idegilenes (temp) fájlok, stb. Továbba van egy VirtualStore REJTETT mappa (valahol a felhasználó AppData/Local mappáján belül), ide is sok szemetet el tud tárolni a rendszer. Lehet, hogy egy defragmentation(töredezettség-mentesítés) is segítene. Attól nem kéne túlzottan belassulnia, ha a merevlemezt megpakolod. Lehet, hogy mégis szükséged lenne egy RAM memóriára.
2012. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is arra lenne szükségem, mert a gépelőző tulajdonosa is azt ajánlotta vegyünk bele RAM-ot
2012. ápr. 12. 15:52
 10/10 A kérdező kommentje:
gép előző*
2012. ápr. 12. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!