Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik autóhifi gyártókat...

Melyik autóhifi gyártókat sorolnátok a komolyabb márkák közé?

Figyelt kérdés

Konkrétan mélysugárzó ládákra és hangszórókra gondolok, de bevonhatjuk a fejegységeket és egyebeket is :)

Most ismerkedek közelebbről a témával, és szeretném tudni, melyek azok a gyártók, amelyekben lehet bízni, és mely gyártók termékei azok, amelyeket kerülni kell. Egy sajátos sorrendet szeretnék felállítani személyes tapasztalatok alapján, és megtalálni a legjobb ár/érték arányú termékeket. Az ilyen audio cuccokat mindig komolyan veszem. Ha hang, akkor az legyen minőségi ;) Jobban hozzáértők véleményét nagyon szívesen elolvasnám. Előre is köszönöm!



2012. ápr. 9. 17:22
 1/9 Gabii2 ***** válasza:
jvc, jbl, pioneer, alpine, vysonic
2012. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gabii2 ***** válasza:
75%
ja és SAL-t ne vegyél csak azért mert olcsó. nem jó
2012. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
100%

Az Alpine, Audison, Audio System, DLD, JL Audio, Kicker, Magnat, Pioneer mélynyomók jók. Ez mind a minőségibb része a dolognak, szemetet nem nagyon gyártanak. Az sem mindegy, milyen zenéhez akarod a mélysugárzó ládát vagy akármit. Én egyszer hallottam egy JBL cuccot, már messzeről hallatszott a dumm-dumm, és amikor behajoltam az autóba, egy erőtlen, huppogó, fülsértő hang lepett meg. Sokan dícsérik a Blaupunkt és Focal termékeit, nekem nincs velük tapasztalatom.


Nekem Kicker erősítőm van + mélyláda, kiváló. Pontos, precíz, hátborzongató hang, pedig nem az egy vagyonba kerülő kategória. Egyébként zárt láda.


Elöl-hátul Hertz mélyközép hangszórók, kétutas, szintén elégedett vagyok vele. Hosszú évek után is szépen szólnak. Nem egy nagy teljesítményű cucc, de jól bírják a strapát, pedig néha kapnak rendesen.


A Somogyit kerülni kell! Szerintem a Mac Audio és a Clarion se a legjobb gyártók egyike.


Fejegységek közül ami tényleg szépen szól, az a Pioneer. Sajnos van hátránya is, elég könnyen megadják magukat. Véleményem szerint az Alpine fejegységek terén is az élmezőnyben van.


Amit még el kell mondani, az az, hogy önmagában a gyártó sem minden, de azért jó irányadó lehet. Az árkategória sokkal valósabb tényeket takar. Hasonlóképp van ez a W-okkal is, ne tévesszenek meg a nagy számok. Egyik ismerősömnek volt egy alig százas sub-ja, meg nem lehetett maradni az autóban. Mellette a 400 Wattos, viszonylag "no name" cucc csak pislogott, mondható, hogy piszkosul elvérzett.

2012. ápr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagy köszönet, örök hálám! Szívesen olvasok még további válaszokat, véleményeket.
2012. ápr. 9. 17:56
 5/9 Nyúlós lónyál ***** válasza:
A Ground Zero se rossz. Egy ismerős dícséri az Impact Car Audio és MTX Audio cuccokat. Az első szerintem nem nagy szám, az utóbbit nem nagyon ismerem.
2012. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kinek mi a minőség, a fentebb említett márkákat én egyáltalán nem raknám a minőségiek közé... Egy erős alsó, vagy gyenge közép kategória.

Ami VALÓBAN minőséget képvisel: JBL GTi széria, Cerwin Vega, JL Audio, talán MTX, Rockford Fostage. Ha mélysugárzóról van szó, itt sajnos meg is kell állnom. Mind a 4 a világ legelitebb nyomóit gyártja. JL Audio 13W7, Cerwin Vega Stroker 15-18, JBL GTi 12-15, legjobb mélyhangszórók ami még egy tálag ember számára megfizethető kategória. Igazi minőségi amerikai SQ hangszórók. Bár a 15 colos JBL GTi SPL-ben is körbeveri az európai, távolkeleti gyártókat, nem beszélve a 18 colos Strokerről. Kiváló hangminősége mellett a világ legerősebb szövet peremes 18 colos hangszórója.

Ezekhez képest az itthon agyon sztárolt piszok drága Hertz, Alpine, Audison, stb. torz lepkefing...

Csak nagyon ritkák, nem forgalmazzák egyiket sem itthon, nehezen beszerezhető.

2013. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3mas: azért egy DLD-t meg JL audiot egy lapon emlegetni nagyon merész dolog. :D Közük nincs egymáshoz, a DLD bizonyos szériáival lehet nagyot nyomni, de ZENE hallgatásra alkalmatlan. JL audio ZENE hallgatásban pl. a W7 széria ki lehet jelenteni, legjobb a világon. Pont. Viszont nyomásra alkalmatlan.


Wattokkal kapcsolatban nagyon jót írtál. Én is hozok egy példát: eladtam egy épített nyomót, épített ládában. Alacsony, 18Hz rezo freki, 10 centis kapton lengő, 2x2 ohm, 200oz mágnes, 15 col, 1500/3000w terhelhetőség. Jött érte a srác, mondta nagyon kemény Hifonics erője van, 2400w rms. Kérdeztem telefonban biztos, mert az elég komoly kakaó, kell neki betáp rendesen, nem mindeki rohangál 2,5 kilowattal a csomagtartóban. Meg volt róla győződve, mondom ok, csak nehogy szétszaggassa szegény "kis" hangszórómat. Eljött, kivette a régi ládáját, 2darab 12 colos Sony Xplod, aszondja 900watt. Már akkor mosolyogtam. :D beraktuk az enyémet, megszedte a kocsit rendesen, erő már torzított, mondom a hangszóró még közel nincs kihajtva. Deeee, ez 2400watt. Mondom közelébe sincs. :D Megnéztem az erőt, 2x30A biztosíték. Nem akarta elhinni, hogy ebből max. 500 watt jön ki rms-ben. :D

2013. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam márka szerint ami tényleg minőség az az Alpine.

Rádióba a pioneerek a legjobbak meg az alpine-ok. Hangszóróba ami elég érzékeny (nagy hagnyomással bír) az a Hertz, nagyon szépen szól. Erősítőbe a legszélesebb a dolog,mivel ha olcsó,de normális erősítőt akarsz, akkor Ground Zero! Ha pénz nem számít, akkor Hertz :) A Hertz nem egy annyira ismert márka mint a Mac Audio,de mérföldekkel jobb tőle. Mac audiónak a csipogói szoktak nagyon jók lenni,jómagam is mac audio csipogót használok. Kábelezésbe a leg profibb a DLD,annál jobb nem kell. Mélyládákba szerintem az Alpine.ok a legjobbak. Igaz hogy a pioneerek sokkal erősebbek,de pl egy Hertz vagy egy Alpine sokkal komolyabb dinamikát tud adni,kevesebb wattal! Igazából ahogy előttem is írták nem a wattokkal kell foglalkozni,mert az önmagában nem mond semmit arról hogy hogyan fog szólni a hangszóró. Sokkal fontosabb a decibel értéket megnézni. Minél nagyobb a szám (lehetőleg 90dB felett legyen) annál jobb!

2014. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én akármilyen Alpine terméket nem említenék egy lapon egy JL Audioval, Digital Designsel, Cerwin Vegával, de egy Hertzel sem.

Alpine egy erős középkategória, de semmi köze a felsőkategóriához.

2014. febr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!