Az milyen 3d-s technika amilyen pl a Cinema City-s mozikban van és jár hozzá egy olyan szemüveg ami nem színes hanem átlátszó?

Figyelt kérdés
Az milyen 3d-s technika amilyen pl a Cinema City-s mozikban van és jár hozzá egy olyan szemüveg ami nem színes hanem átlátszó?

2012. ápr. 8. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztereoszkópikus.


Amiről te beszélsz színes szemüveges 3D azt meg már évek óta sehol sem használják, összehasonlíthatatlan a kettő.

2012. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem a cyán-pirosról beszélek hanem olyanról ami átlátszó lencsével rendelkezik... Am a sztereoszkopius az nem az összes 3d fajta? olyan ra gondolok ,mint pl SBS(Side by Side)
2012. ápr. 8. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Az eljaras neve : cirkulacios polarizacio . Igy mukodnek az lg es panasonic cimena 3d tvk is
2012. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A side by side az csak egy masik eljaras,amivel be tudod kodolni a bluray 3d filmeket egy mkv streambe,hogy kesobb le tudd jatszani . Ebben az esetben a ket szemedhez tartozo kep egymas mellett van, a 3d tv meg tudja jeleniteni a sajat modszere szerint ugy,mint ha az eredeti filmet nezned (nagyjabol)
2012. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak az a működési elve, hogy a két képet egymásra vetítik de eltérő polarizációval. A vetítő vászon helyett egy olyan speciális felületet használnak, ami visszaveréskor megőrzi a fény polarizációs síkját és abban a síkban veri vissza a fényt ahogy az beérkezett. Ilyenek pl a fémes felületek. Pl ezüstözött bevonatú vetítő vásznat is szoktak használni.


Sőt saját kísérletem volt, két ilyen szemüveggel kipróbáltam, ha az egyik szemüvegnek a külső oldala felől (nem amerre a szára áll, az ellenkező, vagyis a külső oldalról) bevilágítok egy elemlámpával és megvilágítok rajta keresztül különböző fényt visszaverő tárgyakat, a fémes matt felületeken megmarad a polarizáció, vagyis a másik szemüveget a szemedre téve, az egyik szemeddel látod a fényt, a másikkal nem. Amikor elforgatod a vetítő szemüveget 90 fokkal, akkor felcserélődik a látvány a két szem között.


Ha ilyenkor a külső oldaláról átvilágított szemüveget elforgatod, akkor a másik szemeddel fogod látni a fényt, mint addig.


Azzal is kísérleteztem, hogy különböző retroreflektív (mikrogyöngyös fényvisszaverő prizma) anyagokat tettem oda vetítő vászon helyett.


Pl a fényvisszaverő mellények többnyire jól működtek így, de a régi vetítésre használt gyöngyvászon már nem működik semennyire a polarizáció megőrzésében.


Az is érdekes, hogy pl egy fém lap amit finoman megsmirgliztem, az alkalmas volt, hogy rá vetítsek polarizált fényt és működött a látvány.


Olyan fém ami véletlenül bekerült a képbe mint pl egy bringa fém teleszkópja szintén megtartotta a fény polarizációját a csillogó részein.



Szóval a lényeg ennél a vetítésnél, mindkét szemnek való képet egyszerre kivetítik de eltérő polarizációs síkkal. A rajtad lévő szemüveg, ami szintén eltérő síkú polarizációs szűrőket tartalmaz (mint a vetítő oldalon), az válogatja szét, melyik szemeddel mit fogsz látni. Így jön létre a 3D hatás.


Lehet, hogy kicsit bonyolultnak tűnik, ha még nem kísérleteztél polarizált fénnyel. Ezt valójában úgy lehet leginkább megérteni ha kipróbálod.

2012. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!