Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki elmondaná nekem hogy...

Valaki elmondaná nekem hogy itt Magyarországon miért utálják annyira a Nintendot?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés már évek óta foglalkoztat, a Bakonyban lakom, és mindenkit akinek említem a Nintendot azzal a véleménnyel van róla hogy "gagyi, óvodásoknak való" és errefelé rajtam kívűl nincs is Nintendo rajongó, egyik unokatesómnak volt egy Nintendo 64 játékkonzola, de kb. 1-2 éve mióta megkapta a Gamer PC-jét nem is játszik vele, elő sem veszi, csak tárolja, meg játszani is szerettem volna vele, de nem hajlandó, mi lehet vajon ez az éllenszembésség a Nintendoval szemben??? Tényleg ennyire rossz a Nintendo, vagy csak nézőpont kérdése? Értelmes válaszokat kérnék, köszönöm szépen előre is!
2012. márc. 27. 23:57
 1/10 anonim válasza:
Én még néha mindig előveszem a jóöreg Nintendót, jó kicsit nosztalgiázni. Persze, hogy nem olyan népszerű, hisz olyan grafikájú játékok vannak már, hogy elképesztő! Az idő haladtával pedig egyre kevesebb embernek lesz. A mai korosztály pedig nem is ismeri, hisz ők pc-t, meg a legújabb konzolokat kapják. Nem ismerik azt az érzést, amit én és még egy jópáran áttéltünk. Mikor megláttam az árusoknál a kazikat egyből megvettem volna mindet :D
2012. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

En a nintendo ds-t nem komalom es azert, mert vertek a melluket, h jobb mint a psp.

Na persze, nekik volt egy gta advancejuk, a pspnek meg egy Lcs.

2012. márc. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Értem, hát igazad lehet azért mert a grafika, de én példának a Wii-t teszem, annak nem olyan rossz a grafikája, mégis fikázzák.

Második válaszoló: Nekem személy szerint van egy PSP slim 2000-es gépem, de csak azért van mert nagyon alacsony áron (7000ft-ért) jutottam hozzá, de csak zenehallgatásra használom, van rá egy-két jó játék ami tetszett, de az a baj velük, hogy egyszer végigviszi az ember és utána már unalmas sajnos:/ Én még mindig DS párti vagyok ilyen szempontból

2012. márc. 28. 00:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Wii-nek nem rossz a grafikája :DD

Oké, egy NES-hez képest tényleg jó, de van egy olyan 20 év közöttük.


Amúgy azért itthon is akad jó pár Nintendo fan, meg régi Nintendo-ja szinte mindenkinek volt, csak azóta felnőttek, az már vagy meg sincs nekik, vagy már régi, szóval csak néha veszik elő, stb.


A mostani Nintendo készülékeket meg a játékfelhozatal/technikai háttér miatt nem szeretik annyira, mert a mai fiatalok egyre inkább grafikab.zik.

Meg nem kell Mario meg Pokemon senkinek, amikor God of War, Halo, Uncharted, Killzone meg még sorolhatnám mi van az "ellenfélnél".


Amúgy nem rossz a Nintendo, eladásokban ő vezet asszem mindenhol.

2012. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem magyarországon nem népszerű a Nintendo, hanem a mai (idióta) fiatalság körében.

Náluk egy játék attól lesz jó, ha csili-vili cukormázas grafikája van (lásd a komplett COD széria), és ami nem ilyen az elvből szar.

Fingjuk nincs az igazi játékokról...

Dehát ez az ő bajuk. :)

2012. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Cod és a csili-vili cukormázas grafika?

Ez 2 nagyon különböző dolog.

Igen, 2008-ban még az volt, de mivel azóta semmit sem változott ezért nem mondanám jónak a grafikáját.

2012. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Régen sem volt népszerű a nintendo, inkább a c64/amiga/pc/ps, csak a piaci sárgakazettás NES klón a nintendo64 idejében az ára miatt.


Ha megnézed világszerte (Amerika - Japán - Nyugat Európa) ma is mindenhol a nintendo játékokat veszik

[link] (a ds/3ds/wii a mai generáció)

[link]



De Magyarországon semmilyen Japánból érkező dolog nem népszerű, a PlayStation is csak a nyugati játékok miatt, az egyetlen induló animecsatorna is egyre inkább visszavonul Magyarországon, míg nyugaton... meg egy olyan brutális amerikai film mint pl a penge mindenhol csak rétegfilm a brutalitása miatt, Magyarországon mindenki által látott "klasszikus", ilyen a magyar mentalitás, ez van.

2012. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiatalok nagy része, inkább az akció, véres, lövöldözős, autós játékokat szereti, és nagy többségük igényli a csúcs grafikát..!

Na most a NINTENDO pl: egy ps3 TOTÁL ELLENKEZŐJE!!!!

Igaz, ott is vannak akció játékok, de emelett nagyon sok parti, mókás, és aranyos játékok vannak rá..! Persze van ps3-an is, de nem annyi, mint a Wii-n..!!! Egy mai fiatal(tisztelet a kivételnek) előbb játszik egy COD-al,mint egy Donkey Kong-al, vagy egy Marioval..!!!

Szerintem ennyi...!

És én 22 éves srác létemre, NINDENDOS vagyok, de szeretnék majd egy ps3-at is!!! :D

2012. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Geril válasza:
100%

Egy kis történelem:

Az 1970-es évek végén volt egy videojáték Krach, az Atari meg társai olyan minőségtelen, összecsapott játékokat gyártott amit egyszerűen senki sem akart megvenni. A 90%-uk persze filmadaptáció volt de a minőség legcsekélyebb jele nélkül. És a vásárlók megunták ezért nem vettek többet. Olyan brutális volt a botrány hogy a videójáték cartridge-kemet úgy égették és ásták el mint a szemetet.

Nah itt jön a képbe a Nintendo aki kimentette a komplett piacot azzal hogy kiadta az NES-t azaz az első otthoni Nintendo konzolt 1983-ban (85 Amerika). Egyszerűen játékként reklámozták a terméket nem valami felfoghatatlan Sci-fi élményként. Ezek után születtek rá az olyan híressé vált játékok mint a Super Mario Bros, a Legend of Zelda, a Metroid és még sorolhatnám.

És itt térek rá a kérdésedre, mivel amég más országban a nyolcvanas évek közepén mindenhol hódított az NES addig kis országunkba nehezen tudtak behozni ilyesmit. Aztán a Snes (Super Nintendo) a 90-es években a NES munkásságára épített, ami nálunk kimaradt így nem nagyon mondott országunkban semmit amikor máshol rekordokat döntögetett meg például az Legend of Zelda sorozat akkori epizódja.

Aztán ugyanez N64-en és Gamecube-on. A Nintendo egy komplett generációt nevelt videojátékosokká, és talán mondhatom, hogy igényes játékosokká. Országunkban a PC a vezető "játék-eszköz". Mivel amíg "apa" dolgozik rajta, Pisti amikor hozzáfér ingyen játszhat a letöltött játékokkal. Mario-t is inkább a PC-s átiratáról ismerik országunkban.

Nem kell félreérteni, én is elsősorban PC-n játszottam és játszok, de mint a videojátékok kiadója a Nintendo a legnagyobb (és tapasztaltabb) cég. Meg talán az az Atari(volt).

2014. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én imádom! 14L
2014. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!