Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképező objektív gombásodás?

Fényképező objektív gombásodás?

Figyelt kérdés

van egy régi m42-es Pentacon objektívem. A front lencse szélén fehér folt látható, gombásodás. Van valakinek tippje, hogy hogy lehet eltüntetni? Optikus kell hozzá, vagy nem akkora gond és letakarítható valahogyan?

Ha mindenféleképp optikus kell hozzá akkor tudna valaki ajánlani egyet?


2009. jún. 9. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt miből állapítottad meg, hogy gombásodás?

A gombának ugyanis táptalaj kell és az üveg, a műanyag és a fém nem éppen a legjobb. Én másra tippelek. Próbáltad eltávolítani?

2009. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
képet lássunk!
2009. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2009. jún. 9. 22:23
 4/6 A kérdező kommentje:
A lencse felső részén látszik, vacak a minőség de nincs itthon a dslr :(
2009. jún. 9. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem látok semmit...
2009. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem gombásodás szerintem. Az objektívek lencséit többféle törésmutatójú üvegből ragasztják össze a torzítások csökkentése céljából. Itt simán elengedett a ragasztás két réteg között, azért mattult be.

Optikus hibátlanul tudja javítani, de ajánlani nem tudok.

2009. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!