Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Én egy erősítőt vagy végfokot...

Én egy erősítőt vagy végfokot szeretnék csinálni. De hogyan? A többi lent!

Figyelt kérdés

Ha tudtok segíte akkor írjatok...

-Milyen alkatrészeket kellene vennem

-Hol tudom beszerezni őket

-Hogyan tudom bekötni az egészet...stb.


Különben én még nagyon amatőr vagyok az ilyen témában...


2012. márc. 2. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha lövésed sincs hozzá, akkor szerintem ne állj neki, inkább vegyél egy használt olcsó darabot ha a pénz miatt akarod te építeni. Ha az elektronika érdekel, akkor meg ne egy komolyabb végfokkal kezdj, hanem egyszerűbb dolgokkal. Ha minden áron te akarod csinálni, akkor lehet kapni kiteket, amiben minden benne van, csak össze kell rakni. Valamilyen egyszerűbb egycsipes erősítőt keress, ezeket elég nehéz elrontani. Persze az is kérdés, hogy mik az igényeid, hol és mire akarod használni, mekkora teljesítményre van szükséged, stb... HE stpre-ban elég sok kit van, nézelődj ott. Ezekhez azonban táp is kell, ezt ne feledd.
2012. márc. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válasz...én ezt otthoni bulikban szeretném használni esetleg ilyen kissebb discokban vagy valami ilyesmikre...a hangfalak teljesítménye kb 1000 watt (házi gyártmányú M.N.C hangfalak)

Egy kérdésem lenne hogy milyenn az az egycsipes erősítő?

2012. márc. 2. 22:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Én valami ilyesmire gongoltam: [link]
2012. márc. 2. 22:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, nagyon erősen óva intelek ettől. Egy ekkora teljesítményű erősítő elkészítése igen komoly gyakorlatot és műszerezettséget kíván. Itt nyugalmi áramokat, munkapontokat kell beállítanod, ügyelni kell rá, hogy ne gerjedjen és még millió egy dolgot figyelembe venni. Ha valahol hibázol, megfut az egész és kiégnek a végtranyók, akkor pedig drágább lesz mintha boltban megvennéd.


Az egycsipes erősítőnek az lenne a lényege, hogy a cégfok nagy részét egy csipbe integrálták, beleértve a végtranzisztorokat és az előerősítőt is. Pár kiegészítő alkatrész kell mellé, semmiféle beállítást nem igényel csak össze kell rakni, tápot adni neki és hajrá.


Valami ilyenre gondolj:


[link]


A nyák közepén maga a teljesítmény erősítő IC, körben pár elkó és ennyi az egész.


Ilyet azonban nem találsz kilowattos nagyságrendben.


Ezen kívül nagyon fontos: a megcélzott teljesítményhez olyan tápegység kell, aminek a kimenete már életvédelmi szempontokat is felvet, +-100V körül halálos áramütést is szenvedhetsz, ez egy nagyon komoly cucc.


Nem akarom elvenni a kedved, de közel 0 tapasztalattal biztos a kudarc.

2012. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ok majd még meg gondolom...

Lehet hogy inkább veszek egyet, mert mostmár látom, hogy nem egy egyszerű dolog ez az elektronika...

2012. márc. 2. 23:00
 6/6 A kérdező kommentje:
És hogyha vennék egy erősítőt akkor hogyan tudnám a sajátommal összekötni? Vagyis, hogy a kettő erősítő egyszerre működjön?
2012. márc. 2. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!