Paparoach@ kérdése:

Fujifilm finepix s2950-nel lehet szép természetfotókat készíteni?

Figyelt kérdés
fényképezőgép választás előtt álok és azt szeretném tudni hogy az s2950 szép makrós, természet és tájképeket csinál?

2012. febr. 25. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyik fényképezőgép se csinál jó természetfotókat. Mivel a fotós csinálja, fotóson múlik minden, a gép nem komponálja meg helyetted a témát :) Gondolom nagyon kezdő vagy. De igen jó gép ez, de sok tanulás árán fogsz vele jó képeket készíteni. Van akinek évek kellenek hozzá, van akinek évtizedek és van aki sose tanulja meg fotós szemmel látni a világot. De ha sokat olvasgatsz, képeket nézel és fotózol akkor gyorsan fejlődhetsz.
2012. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen kézdő vagyok és azt tudom h sokminden függ tölem de szeretnék fejlődni és olvasgatni is fogok h mi mire jó stb. meg igen azt is szerettem volna tudni hogy jó-e a gép
2012. febr. 25. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Láttam már remek makróképeket sima kompaktól... fő a taláékonyság, ez meg bridge gép, szóval jobb sokkal. Veszel hozzá egy makró előtétet és már jó közeliket is tudsz csinálni. Makrót nem tudom mire érted, mert ott is változó a leképezés, maga a géppel nagy szitakötöt lepkéket biztos lehet fotózni makró előtét nélkül is, de pl hangyák vagy darázs nagyítású makrókhoz már kell az előtét. Tájképhez egyértelmű csak nagylátószög kell hozzá, szóval az nem olyan vészes, viszont néha szükség van állványra is. Természetképeket nem értem mire érted, mert a makró és a tájképek is ide tartoznak... :)

Aztán ha már belejössz 1-2 év akkor már vehetsz komolyabb gépet egy tükröst, ott már tudod milyen ág felé hajlasz és olyan obit veszel hozzá, makró a közelképekhez, tájhoz valami nagylátót, esetleg vadfotózáshoz telét, de ez mát több százezres tétel.

A készített fotókat pedig fotóértékelő oldalakra feltöltöd ahol ellátnak tanácsokkal, hogy mire figyelj oda illetve hogy lehetne jobb az adott fotó.

Sok sikert.

2012. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tájképre és makróra jó lesz, amíg süt a nap. De ne várd, hogy elsőre minden sikerül, amíg rendesen beletanulsz, az több hónap, vagy inkább év. Persze minél többet fotózol, annál több jó képed lesz.
2012. febr. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat sokat segitett
2012. febr. 26. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!