Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyi ideig kell tölteni az...

Mennyi ideig kell tölteni az akkumulátort? /kisütni/ (Nikon fényképező) HELP!

Figyelt kérdés

Lehet hogy ez nagyon hülye kérdés, de még kezdő vagyok az ilyen dolgokban. Most vettem egy új Nikon fényképezőgépet és az lenne a kérdésem, hogy ELSŐ töltésnél mennyi ideig kell tölteni? Vagy ezeket az új akkumulátorokat már nem kell "kisütni"? Egyébként egy Nikon D7000, nem tudom, hogy ez számít e valamit.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. febr. 6. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A d7000-esben LiIon akksi van, nemhogy nem kell kisütni, de rossz is. Nyugodtan tölts rá akkor is ha félig merült le, azt szereti ha nem meríted le teljesen. LiIon akksit formázni sem kell, ez egy közkeletű tévhit. Első pár alkalommal lehet, hogy nem adja még le a teljes kapacitását, de amint feltöltődött, leveheted a töltőről és használhatod. Tovább rajta hagyni értelmetlen, mert a LiIon töltésekor a töltés végeztével NINCS csepptöltés, tehát az akkumulátor csak lóg a kábel végén de semmi nem történik már.


Töltsd fel ameddig azt nem jelzi, hogy tele, ha töltő közelében vagy, rakd rá függetlenül attól, hogy mennyi van még benne, ezen kívül használd egészséggel.

2012. febr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ!!! :)
2012. febr. 6. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!