Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet összekötni egy...

Hogy lehet összekötni egy samsung UE32 D5000-es TV-t egy SAT TV-s beltérivel és egy panasonic NVSD 420-as videóval, amin az antenna csatlakozásokon kívűl csak 4 db rca csalakozó van?

Figyelt kérdés

Azaz audio be/ki és video be/ki,

a beltérin az antenna csatlakozásokon kívül:

1db audio ki left

1db audio ki right

1db video out

1db S/PDIF COAXIAL és

1db SCART csatlakozó.



2012. febr. 1. 12:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

No, hát az a helyzet, hogy rákötöttem a video kimenetet a komponens csatlakozó sárga csíkkal jelzett zöld csatlakozójára, az audio kimenetet a komponens csatlakozó audio részének a piros oldalára és annyit sikerült elérni, hogy a SOURCE gomb megnyomására a komponens csatlakozón érzékeli a videót, meg is jeleníti a felvett műsort, de fekete-fehérben de sűrű hullámos csíkozás kiséretében, ráadásul a képernyő néhány másodpercenként elfeketedik és hang sincs ilyenkor.

A kép élesen látszik a csíkozás mögött és a csatlakozás is csak ebben a variációban hoz eredményt.

Mi lehet a megoldás?

2012. febr. 6. 18:26
 12/18 logs válasza:
hang van? az NTSC kapcsoló állítgatása sem segít? ha nem, akkor esetleg kábelhiba (bár valószínűtlen)
2012. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 logs válasza:
még egy dolog jutott eszembe: a TV-n levő RCA csatlakozóknál ellenőrizd, hogy teljesen bedugtad-e őket, néha kicsit határozottabban kell nyomni (nem durván, csak a vége szorulhat kicsit)
2012. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem segít az NTSC kapcsoló, nem lesz sem jobb sem rosszabb a kép és a hang.

Az RCA csatlakozókat pedig jól bedugtam, tulajdonképpen amint érintkezik a dugó a hüvellyel már érzékel, de a teljes csatlakoztatás sem javít rajta.

Majd még megpróbálom a régi csatlakoztatást ami a beltéris idők előtt volt, ami a következő volt:

egy olyan vezetékkel volt a régi TV-re kötve, aminek egyik oldala SCART, a másik pedig 4db RCA, hogy vajon erre mit reagál.

2012. febr. 9. 22:11
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja, igen van hang.
2012. febr. 9. 22:14
 16/18 logs válasza:
akkor meg vagyok lőve, mert ami ötletem lett volna még, hogy esetleg a tv-be nincs benne eléggé az 5 RCA-ból álló köteg, de ha van hang, akkor passz. az eredmény viszont érdekelne :)
2012. febr. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Próbára visszaállítottam azt az állapotot, ami a beltéris időszak előtt volt annyi változással, hogy a TV új tipusú

és a külső forráson semmit sem érzékel. Pedig a videó jó és úgy ahogy működik a komponens csatlakozón keresztűl, de vajon miért nem működik azzal a csatlakozással, amivel a régi TV-n működött?

2012. febr. 13. 15:04
 18/18 logs válasza:
nem tudom, eddig terjed az én tapasztalatom
2012. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!