Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 1 LCD monitor mennyire rontsa...

1 LCD monitor mennyire rontsa a szemet?

Figyelt kérdés

Ha valaki szemüvegbe használja, akkor úgy jobban rontsa?

A régi nagy monitorok is ugyanennyire rontsák a szemet, vagy jobban?


2012. jan. 31. 04:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem olvasással, különösen nem "A magyar helyesírás szabályai" -val rontottad a szemedet. Tudod, hangrend és illeszkedés törvénye, általános iskola második osztály.


Ami a válasz részét illeti - ELMÉLETILEG az LCD monitorok kevésbé károsítják a látást a hagyományos katódcsöves monitoroknál, utóbbinál ugyanis elektronok lépnek ki a készülékből, egyfajta elektronsugárzást okozva, (ez pusztán egy hipotetikus analógia, nincs tudományos alapossággal alátámasztva az összefüggés a szem romlása és az elektronsugárzás között) továbbá a képalkotási folyamat miatt 100Hz frissítés alatti monitoroknál (90%) a kép vibrálása károsítja a látást. Az LCD monitornál nincs ilyen, mivel ott csak az a képpont kerül frissítésre, ami változik, tehát a képalkotás metodikája -elvileg- közelebb áll a természetes képéhez. De ez csak elmélet. Gyakorlatilag inkább menj kirándulni. Csajozzál. Ülj be a barátaiddal egy kakaós kuglófra a helyi tejbárba. Többre mégy vele, mint a monitor bámulásával. A szemüveg csak annyiban szignifikáns ebben az esetben, hogy már eleve biztosan károsodott látással ülsz le a monitor elé. Nem mellesleg ilyen fiatalon háromnegyed ötkor inkább aludnod kellene... ha meg nem tudsz, inkább forgasd a nevezett könyvet. Rád fér.

2012. jan. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A rontsa nem hiba.. ha ebbe kötsz bele, akkor így jártál. Talán még reggel volt..

Azt csinálok, amit akarok, s nem te mondod meg. Minek érzed magad? Istennek? Akkor lépj fel a színházban, s ne itt éld ki a hülye troll életed ezen az oldalon.

Most ismerkedsz a fent említett könyvvel, hogy ezt ajánlod? Akkor olvasd te.. Nem vagy tisztában a korommal, s milyen bátran mered állítani, hogy vagyok vagy 12.. Ha én annyi, akkor te max 13..

A tevékenykedéseid nem kellett volna kiírni.. Na, kösz az infót.

2012. jan. 31. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Direkt nem akartam én belekötni, mert mondom lehet vidéki vagy, ott meg ezer féleképpen beszélnek, de ha már kijavítod az első válaszolót, akkor ki kell, hogy javítsalak, mert a rontsa itt igenis hiba.

Természetesen létezik ilyen szó, de nem ilyen szövegkörnyezetben.

Ide a "rontja" kell.


Ennyi volt az off, és akkor a kérdésre a válasz:

0%-ban rontja a szemet.

Persze ha rosszul nézel akkor romlani fog a szemed, de az már nem a monitor hibája, ha a falat néznéd úgy akkor az is rontaná.

A rosszul nézés alatt olyanokat kell érteni, hogy ritkábban pislogsz (és általában gép előtt ritkábban pislogsz, szóval erre oda kell figyelni), bambulsz, stb.

2012. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Google fordítóba is beírtam, ugyanúgy lefordította..

A rontja is ok, de ezzel sincs semmi baj, csak hülyébben hangzik.

De nem értem, hogy miért kell úgy belekötni (1. válaszoló).

Max annyit tett volna, hogy odaírja csillagozva helyesen, vagy hasonló..

2012. jan. 31. 18:01
 5/8 anonim ***** válasza:

"A rontja is ok, de ezzel sincs semmi baj, csak hülyébben hangzik. "


:))

2012. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. A google fordítóra ne hivatkozz, nem valami jó

2. Azért fordítja le, mert létezik olyan szó, de attól még rohadtul nem ugyanaz, ez hibás.


Nem tudom magyarországi magyar vagy-e, ha igen, akkor elég baj, hogy ezt nem tudod, de a még nagyobb baj, hogy amikor már ketten is írják, hogy ez így hibás még akkor sem hiszed el.

Ha nem magyarországi magyar vagy, vagy csak tanulod a magyart, akkor meg hidd el azoknak, akik már 2-3 éves koruk óta magyart tanulnak, hogy ez így hibás.

2012. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy miért kell mindig bele köttni a helyesírásba... Nem értem. Nem mindenki lehet "nagyvárosi".

Ha van a szövegembe valami hiba, akkor nyogodtan kössetek bele, mert nem nagyon érdekel. (Külföldön élek amúgy)



A kérdésre visszatérve. Igen. Rontja/rontsa a szemet. Még egy kis telefon is. Pláne egy monitor.

2015. nov. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és most látom, hogy kettő t-vel írtam egy szót. Most kössön bele valaki és vitassuk, hogy hogyan nyomhattam meg véletlen duplán a t betűt.
2015. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!