Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 14MP fényképet mekkora...

Egy 14MP fényképet mekkora papírra lehet jó minőségben kinyomtatni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 00:07
 1/8 RockyCellar válasza:
0%
Csak bélyegképre való
2012. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A3 méretben sem lesz csúnya.


4288x3216 pixeles képmérettel számolva, 300DPI-n nyomtatva egy 36,29x27,22 cm-es képnek felel meg a méret. Még ez egy minimális nagyítást el is bír, és ez a méret már magában nagyobb mint a szabvány A4.

2012. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 4. 01:02
 4/8 detronic válasza:

Az se mindegy milyen minőségű a kép...

Ha nem nagyon szemcsés, kisebb felbontással is lehet posztert nyomtatni. A mai gépeknél már nem a megapixel számít. Nézd meg 100% a kép élességét.

Én minden képet HD méretben tárolok a gépemen. Így kevesebb helyet is foglal.. :)

2012. jan. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

300 Dpi már a szuperfinom, nyomda minőségű nyomtatás.

Ezt nyugodtan megfelezheted. 150 Dpi-ben is nagyon szép lesz, és ez esetben A2-es méretet is nyomtathatsz nyugodtan.

2012. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 retrojedi válasza:
Ha jól látom most vettél/veszel egy ilyen felbontású fotógépet és úgy gondolod majd maximális felbontásban csinálod vele a fotókat... Én is ezt hittem mikor a saját 8MP-es kamerámat beszereztem, de rá kellett jönnöm hogy ez szimpla helypazarlás, mert maximális felbontás mellett csak optimális fényviszonyok és mozdulatlan készülék mellett lesz jó a kép. A gyakorlatban az ilyen nagy kép felnagyítva általában 'zsizsis', azaz nagy adag zaj van benne. Viszont ha lejjebb veszed a felbontást, a szomszédos pontok automatikusan kiátlagolódnak és a zaj nagy része eltűnik. Ki kell próbálgatni mekkora a legnagyobb felbontás ami még nem zajos, ezt készüléke válogatja. Aztán figyelj a nyomtató beállításaira is, hogy a lefinomabb üzemmódra legyen állítva, ezen is sok múlhat.
2012. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kép nem attól lesz zajos, mert nagy a felbontása, hanem mert nincs elég fény, hosszú záridőnél az érzékelő felmelegszik és a képen hagy nyomot ez az elektronikai zaj. Ezzel a válasszal azt sugallod, hogy minden kép zajos, csak mert nagy a felbontása, pedig a kettőnek nincs köze egymáshoz, hanem megfelelő képkészítési körülmények kellenek.

Ha olyan helyzetben vagy, hogy muszáj emelni az iso-t és növelni a záridőt akkor 14, 7, vagy 2 megapixelen is zajos lesz a kép.


A másik, hogy a 100% képnagyítást kell venni, nem az 1000-t, ahol már a mikro-bemozdulásokon át bármilyen képrészletbe bele lehet kötni.

2012. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha olyan helyzetben vagy, hogy muszáj emelni az iso-t és növelni a záridőt akkor 14, 7, vagy 2 megapixelen is zajos lesz a kép. "


Számít a felbontás is a zaj tekintetében.

Sajnos a mostani megapixel háború miatt van ez így.

Egy kompakt gépben borsószemnyi szenzor van, amire pár éve még 4.000.000 pixelt zsúfoltak rá (4Mpixel), manapság meg 14.000.000-t (14 Mpixel). Minél több pixelt zsúfolnak rá egy kis szenzorra, annál érzékenyebb a képzajra, és több is lesz rajta.


Nagy felbontás >10 MPixel-hez sztem a tükörreflexes gépek az igaziak. Ez 18 MPixeles Canon tükrös gép 100-ad annyi képzajt sem csinál, mint egy 14 MPixeles kompakt.

2012. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!