Melyek azok a dolgok, amelyeket egy bridge típusú fényképezőn manuálisan lehet állítani és milyen mértékben? Tudom, hogy minden gép más tudású. (folytatás lent)
Nem akarok okoskodni, szóval előre is bocsánat, ha valami számodra evidens dolgot akarnék megmagyarázni.
A bridge egy kategória, nem pedig típus. Mégpedig arra utal, hogy a gép váza átmenet vagy esetleg megegyezik egy tükör reflexes gépével, de valójában egy kompakt belsőt rejt.
Az, hogy milyen gépen, mit lehet manuálisan beállítani teljesen géptől függ.
Nekem egy Fuji FinePix S8000fd gépem van, ami szintén bridge. Ezen például van full manuális üzemmód, bár a használata nagyon macerás, mert mindent csak menüből lehet elérni, de akinek van hozzá türelme, mert ehhez nem elég a tudás :D. Én csak kipróbáltam, de tényleg macerás!
A [link] és a [link] oldalakon nagyon jó leírások vannak és értékelések. De ha kiszúrsz magadnak egy típust, akkor a google is sokat segíthet.
És mégegyszer bocs, ha az elején okoskodó voltam.
Nem vagy okoskodó, valószínűleg én fogalmaztam kicsit rosszul. Tudom, hogy a "bridge" nem márkanév, csak elírtam a kategóriát. :)
Már átnéztem egy rakás leírást gépekről, sajnos akadt köztük egypár ellentmondó is, ezért gondoltam, hogy nálam tapasztaltabbak véleményét kérem a lehetőségekről. Én ennyi manuális beállítást találtam eddig, de nem tudhatom, hogy ez vajon az összes létező vagy csak akár egy is kimaradt az általam fölfedezettek közül:
-Kézi élességállítás
-Fehéregyensúly állítás
-Expozíció korrekció
-Rekesz előválasztás
-Blende előválasztás
-Záridő előválasztás
Ha valami még hiányzik a listáról, kérlek egészítsd ki! Tehát nem konkrét gépek érdekelnek, hanem általánosságban. Szeretném tudni, hogy mi a maximum, amit állítgatni lehet a fotós belátása szerint egy bridge kategóriájú gépen.
Köszi a linkeket, csak az egyiket ismertem eddig. :)
Érzékenység (ISO)
Fénymérés módja (kiértékelő, spot, részleges stb.)
Én a Canon, Panasonic, Fuji gépeket ajánlom.
Nem csak ezek a fontos dolgok egy fényképezőgép vásárlásánál, mert ezek már majdnem minden gépben benne vannak. Ami fontosabb lehet:
- fényerő (minél kisebb az "F" szám annál jobb
- kezdő fókusztávolság (sok embernek fontos a valóban nagylátószög)
- optikai zoom (a digitális nem számít)
- hardveres képstabilizáló (optikai, esetleg érzékelő elmozdításos)
- érzékelő mérete (minél nagyobb, annál jobb)
- zajosságra, kromatikus aberrációra való hajlam
- RAW kompatibilitás (sokszor jól jön a nyers file)
Ezek alapján dönts (szerintem)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!