Mennyiért lehet venni egy viszonylag jó fényképezőgépet?

Figyelt kérdés
Semmi komoly, csak családi célra kellene, de nem szeretné gagyit akkor már. Szóval légyszi ne azt írjátok, hogy 200ezer alatt nincs, meg hogy a határ a csillagos ég, engem nem ez a kategória érdekel. Egyelőre szeretném kb belőni az ár nagyságrendjét, tök laikus vagyok.
2011. dec. 31. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ba@szki, azért elmondhatnád az igényeidet. Viszonylag jó kompakt már van 30000-ért is. Viszonylag jó tükrös pedig 200000-ért. Mindkettő fényképezőgép, mindkettő "viszonylag jó" - viszonylag, tehát valamihez képest. De mégis honnan tudjuk, mire gondolsz?
2011. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy tök laikus vagyok, a gyerekeket szeretném fényképezni. Dunsztom nincs, mi a tükrös pl. Egy tök egyszerű de jó minőségű gép kéne, mondjuk max 80-ig. A 20 ezres kategória kilőve, olyanunk volt és irtó hamar elromlott.
2011. dec. 31. 12:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nincsenek különleges igényeid akkor nyugodtan válassz egy olcsóbb kompaktot, vagy ha pénztárcád engedi akkor választhatsz drágább gépet is.


A legjobb szerintem ha nagyjából felméred az igényeidet, utána megnézel az adott géptípushoz tesztfotókat neten. Azok alapján már el tudod dönteni, hogy mely gép felel meg legjobban az igényeidnek.

2011. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szokásos: Canon SX150, Fuji S3000 vagy társai, Canon SX210 IS. Ezek a normális hobbigépek. E felett szerintem tükröst érdemes venni, de az ötször ennyiből jön csak ki.
2011. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 20000 forintos kompaktok általában rettenetes minőségű képeket csinálnak, persze ez az amatőr szemnek sokszor nem tűnik fel. Ha téged nem zavart a korábbi 20000 forintos géped képminősége (családi képekre, nyaralásra ez általában bőven elég), akkor nyugodtan nézelődj a 20-30 ezres kategóriában. Az, hogy hamar elromlott, valószínűleg csak véletlen volt. Ennél drágább gépre csak akkor lesz szükséged, ha mélyebben is akarsz foglalkozni a fotózással, vagy ha úgy érzed, hogy nagyon gyengék voltak a 20000 forintossal készült képek.
2011. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 20ezressel a képek tényleg gyengék voltak, valamivel jobbat szeretnék.
2011. dec. 31. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj be a Saturnba, vagy a Media Marktba, ott vannak direkt ilyen kérdésekre segítők.
2011. dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De véletlenül se vegyél semmit a Saturnban, röhelyesen drága...
2011. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én inkább azt tanácsolnám, hogy mielőtt elrohansz vásárolni, lapozz át néhány fotós könyvet és újságot, hogy az alap dolgokkal tisztába jöjj, mire kell figyelni, stb. És ha egy gépet kinéztél, előbb próbáld is ki, mielőtt hazaviszed.
2012. febr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!