Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Segítség egy totál amatőrnek...

Segítség egy totál amatőrnek Wi-Fi adapterrel kapcsolatosan (? )

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy elektronikai dolgokban analfabéta vagyok.Egyáltalán nem konyítok ezekhez a mai dolgokhoz ebből kifolyólag szeretném segítségeteket kérni.

Legutóbb vettünk egy Samsung Smart Tv-t. (na igen, bár én lennék smart a tvhez) Ehhez járt egy Wifi adapter. Nekem már itt gondjaim vannak, hisz pontosan nem is tudom mi az. A lényege valami olyasmi hogy vezetek nélkül hálózathoz lehet kapcsolódni, azt hiszem. Próbáltam utánanézni a dolgoknak, megtanulni ezt azt de ez nem az én világom.

Abban szeretném segítségeteket, hogy valaki érthetően, megfelelően noob szinten elmondaná, hogy miként kell ezt beüzemelni illetve hálózathoz csatlakozni.

(nem tudom ez mennyire segít , de UPCval van szerződés , ergo tőlük van a modemünk is, ami a nethez tv hez kell )


Az adapter így néz ki : [link]


Köszönöm!


2011. dec. 20. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Miért pont smart tv-t vettél ha nem tudod mire jó?Vagy megdumált a Media Markt-os eladó?
2011. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy indulásnak a témához:

Ahhoz, hogy a WiFi adapter hálózathoz (nethez) tudjon kapcsolódni neked kell lakáson belül egy WiFis router, ami kapcsolódik a net szolgáltatódhoz.

Ennek WiFi része adja/veszi ajeleket, és kommunikál a TV-be dugott WiFi adapterrel.

Így használható alapesetben...

2011. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia


Gondolom első körbe kellene hozzá, egy router is, különben nem fog csatlakozni a netre. A wifi vevőt pedig be kell dugni a tv-be.

Adott az upc modem, mellé kell egy router pl( TP LINK ),

hogy legyen vezeték nélküli hálózatod, ha ez megvan és be van konfigurálva, akkor jön a képbe a wifi vevő.

Gyakorlatilag ennyi. :)

2011. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon rendesek vagytok köszönöm!! :) Ezek szerint még egy Wifi routert be kell szereznem.


Kedves első: a tv-t nem ránk sózták, mi döntésünk volt és miért baj, ha a későbbiekben használhatnánk a technikát amit jelenleg még nem értünk?

Majd próbálkozom és ami nem megy azután utána olvasok esetleg megkérdezem itt. Tudom, hogy mik a lehetőségeim a Tv-vel amit ki is szeretném használni, csak először bele kell tanulnom hogy ;)

2011. dec. 20. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Az UPC kábel végére ( amin jön az internet, TV, telefon) kell dugni a routert. Ennek általában van 4 vezetékes kimenete, és egy WIFI antennája. Ha a googliba beírod, hogy router, meg wifi hálózat, jól érthető rajzokat fogsz kapni.
2011. dec. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!