Milyen laptopot tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, hogy a napokban szeretnék egy új laptopot venni ilyen 110.000 ft körül, de ilyen áron, 2 GHz alatt ne is nézzek, vagy mennyitől érdemes venni laptopot? játékra kéne, de nem az a főcél, és az igazi kérdés, hogy a GHz az mennyit is számít gyorsaságban, ehhez nem nagyon értek :D Előre is köszi a válaszokat :)
2011. dec. 17. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

GHz kb semmit sem számít.

5 éve is volt már 2 GHz-s proci, de gondolhatod, hogy a mai 2 GHz-s nem kevéssel jobb.


Ennyi pénzért játékra nehéz lesz laptopot venni, és ha kapsz is, majd minimum beállításokon tolhatod rajta.


Ami lényeg:

- min 2 giga ram

- 2. generációs i3 proci

- dedikált videókárty


Mindjárt körül nézek, lehet-e ennyiért kapni valami jót.

2011. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Jakcsi ***** válasza:

Gondolom a processzor órajelére gondolsz és hát igen, az elég sokat számít.

110000-ért nem hinném, hogy lehet jó laptopot kapni játékhoz de olyan 150 fölött, de főleg 170-180-ért már elég frankókat lehet kapni.

Arra figyelj, hogy ha inteles akkor legalább i5 legyen és legyen 1gigás videókártyája, ha amd-s akkor fogalmam sincs :D

ASUS-t, Acer-t vagy dell-t vennék a helyedben de leginkább asust.

Remélem tudtam segíteni ;)

2011. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, körülnéztem, ennyiért nem lehet jót kapni.


Előző:

azért kicsit sem olyan fontos az órajel.

És i3 bőven elég.

2011. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és igen, 150 fölött már lehetne normálisat kapni.
2011. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Jakcsi ***** válasza:
Hát azért a hdd-nél fontosabb :D
2011. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem fontos, hogy nagyon jó grafikán toljam :D és ilyen 4 giga ram, meg 512 mega vidikártyára gondoltam, láttam egy asust ilyen paraméterekkel 100ezerért
2011. dec. 17. 21:05
 7/13 anonim ***** válasza:

21:03


Pontosan mire gondolsz?

Gondolom arra írtad, hogy írtam, hogy az órajel nem a legfontosabb.

Itt nem arra utaltam, hogy más hardver legyen jobb, hanem a CPU teljesítménye sok mindenen múlik.


Magok száma, szálak száma, cache mérete, stb, az órajel kb a legkevésbé fontos egy cpu-nál.


Egy 3 ghz-s celeron és 3 ghz-es sandy bridge között van egy pici különbség, pedig mindkettő 3 ghz-s.

2011. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző:


linkeld be.

2011. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
110-ért normális grafikus kártyával nem kapsz. Ha veszel, mindenképp Asus-t vegyél.
2011. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pl. ez: [link]
2011. dec. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!