Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vettem egy sal pro 240w c2 es...

Vettem egy sal pro 240w c2 es erősítőt és nem tudom hogy kell bekötni áramalá helyeztem és egy kis led ki is gyulladt de pirossan világított ez hibajelzés vagy mi lenne? Zőldre kellene váltania? Ha valaki tud bekötési rajzok azt megköszönném!

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

- Test GND negatív

+ Pozitív piros

REM -remote kapcsoló, ha erre áramot adsz be fog kapcsolni. Pl fejegységről jel.

2011. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

és akkor a piros kis led zőldre fog váltani?

Én am ugy próbáltam tegnap hogy rca kbellel rákötöttem a sony fejegységemre szivargyujtórol adtam neki áramot leföldeltem utána pedig rákötöttem a ládámra de nem történt semmi ugyan ugy pirossan ilágított!

2011. dec. 3. 16:33
 3/5 A kérdező kommentje:

na leirom mik vannak ezen az erősítőn mert én nem anyira vágom :d

MOSFET POWER

POWER REMOTE

SUPPLY GROUND

A LEDHEZ PEDIG:POWER

PROTECTION

ÉS A 2 HANGSZÓRÓ KIMENET


A MÁSIK VÉGÉN PEDIG

CROSSOVER-BASS

-FLAT

-TREBLE

GONDOLOM EZEK AZ ÉLES MÉLY KÖZÉP

BASS BOOST ON OFF

GAIN-MIN MAX


ÉS UGYE VÉGUL AZ INPUT ÉS A LINE OUT


"REM -remote kapcsoló, ha erre áramot adsz be fog kapcsolni. Pl fejegységről jel."eZT NEM ÉRTEM EZ MI LENNE VALAMIFÉLE KAPCSOLÓT KELLENE RÁKÖTNÖM?

bOCS A tUDATLANSÁGOMÉRT DE EZ AZ ELSŐ eRŐSÍTŐM :d :)

2011. dec. 3. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Hmm

Táp = akkumulátor.

Innen szoktak legalább 8 mm2 - 10mm2 -es kábelt húzni az erősítőnek. A + ( piros) ágba kell egy biztosíték is ez 50 cm -en belülre kell tenni.

Két variáció van a kábel elhúzására, vagy elviszed az erősítőhöz, a + és a - is, vagy csak a +, és a - pedig letesteled a kocsi kasznijára.


1 példa kábelszettre:


[link]


Ha a tápkábelezés kész. Meg kell vizsgálni, a fejegységet. Távvezérléshez +12V szoktak használni. Pl. a fejegység motoros antenna vezérlőjét. ( Amikor bekapcsolod a fejegységet, akkor kapcsol az erősítő is. )

Ha ez nincs, akkor egy kapcsolót iktatnak be az erősítő REM részéhez és az akksi közé.

A remote szál is kész, jöhet a zene rész.

Két lehetőség van. Alacsony vonali és magas vonali bekötés.

Alacsony = RCA

Magas = Hangszóró jelről.

Ha van RCA kimeneted a fejegységen, akkor már csak egy 5m -es RCA -RCA kábelre lesz szükséged. ( 5m relatív ) Lehet több lehet kevesebb is autófüggő.

Magas vonali, pedig mikor nincs RCA kimenet a fejegységen, tehát pl. az egyik hátsó hangszóróról kötsz le egy kábelt az erősítőnek. Nagy vonalakban ennyi. De ha nem vagy biztos magadban inkább bízd szakértőre, annyit nem ér meg az egész, hogy kigyulladjon az autód.


Kicsit bővebben:


[link]


SEAdmin 2009.10.05. 15:24 Írását olvasd el :)

2011. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MikeB válasza:
Ha a power mellet világít akkor az azt jelenti, hogy be van kapcsolva :) Attól mert pirosan világít még nem jelenti azt hogy baja van.
2012. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!