Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Merevlemez vásárlásához...

Merevlemez vásárlásához kérnék segítséget! Segít nekem valaki?

Figyelt kérdés
Új HDD-t szeretnék venni. Annyi biztos, hogy Western Digital márkájú lesz. Viszont nem értek a leírt adatokhoz. Mennyit határoz az, hogy 2,5" vagy 3,5"? Továbbá van SATA2 és SATA3, valamint Cache 16 és Cache 32 és 5400, 7200 vagy változó rpm. Mit befolyásolnak ezek az adatok? És miben különböznek?

2011. nov. 20. 20:14
 1/4 A kérdező kommentje:
A jelenlegi HDD-m SATA2, 7200rpm-es és 8MB cache-es. Ebből kell, hogy egyezzen valamelyik adat az újjal?
2011. nov. 20. 20:19
 2/4 A kérdező kommentje:
És mégegy apróság: van itt olyan, hogy Caviar Green és Caviar Blue. Ez micsoda?
2011. nov. 20. 20:29
 3/4 anonim válasza:
A 2.5"/3.5" a meghajtó fizikai mérete (szélessége.) A 2.5 floppy meghajtó szélességű, a 3.5 meg mint egy CD meghajtó. A kisebbhez lehet kapni olcsón átalakítót (két hajlított lemez). A SATA2/SATA 3 az adatátviteli szabvány. A Cache a gyorsítótár. Az rpm pedig a fordulatszáma.
2011. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ha nekem a jelenlegi SATA 2, akkor SATA 2-eset kell vennem. És mégegy kérdés: állandó vagy változó rpm-eset jobb venni? Mert árban nem látok nagy különbséget...
2011. nov. 20. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!