Viszonylag olcsó HD kamera?

Figyelt kérdés
Van most egy samsung kazettás kamerám, nem rossz kis készülék, de jobb minőségre vágyom. Kb. 30-40 ezer Ft-ért lehet már jobb HD-s kamerát kapni? Ez tudom, hogy nagyon olcsónak számítana, de kb. ennyiért tudnám a mostani kamerámat eladni.
2011. nov. 16. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyiért nem fogsz jó minőséget kapni, mert az még 100e ft-nál sincs, persze nézőpont kérdése, mi számít jó minőségnek. Egyesek megelégednek azzal is, ha felismerik magukat a felvételen.


Ami szerintem - szakmai szemmel nézve - jó minőség, az valahol 220-250e ft-nál kezdődik, de az amatőr kamerák képminősége messze elmarad a tényleg jó gépekétől. Ne tévesszen meg, hogy HD-sek, meg 1080-as fullHD-t is tudnak. Sokra mész a felbontással, ha gagyi az objektív és a képérzékelő (CCD, CMOS). Az ilyen alsó- és alsó-középkategóriás cuccokban elég alapelektronikák vannak, amikkel lehet ugyan szép képeket csinálni, de azért messze nem broadcast-minőséget.

Persze az átlagembernek erre nincs is szüksége...


Viszont azt tanácsolom, hogy inkább gyűjtögess még egy kis pénzt, és vegyél egy 100-130e körüli gépet, lényegesen jobban jársz, hiszen jobb minőségű kamerát tudsz venni, ami többet tud, és jobb a terméktámogatása is.

2011. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ. :) erről mi a véleményed? [link] a videók, amiket láttam róla, nem rossz.
2011. nov. 17. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy vagy nem tudsz olvasni, vagy szövegértelmezési problémáid vannak. Amit fontos és érdemes tudni, azt mind leírtam az első hozzászólásomban, nem értem, mit nem fogtál fel belőle.


Figyelj jól: ismert márkát vegyél, amire van garancia, és van terméktámogatás is, mert ezek általában megbízható és jó gépek.

A használt noname vackokra ilyen NINCS, aztán ha nem vagy vele elégedett, vagy elromlik, akkor hiába rísz, ott vagy, ahol a part szakad, megint kezdhetsz gyűjtögetni egy új gépre.

Inkább egyszer áldozz kicsit többet egy normális készülékre, és akkor nagyban csökkennek a kockázatok. De ha nem akarsz, vagy nem tudsz normális gépet venni, annak minden felelőssége a tiéd, csak aztán ne gyere panaszkodni.

2011. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
haver megnyugodhatsz, nem vagyok funkcionális analfabéta. egyszerűen nincs pénzem. ennyi. de azért kösz
2011. nov. 19. 19:55
 5/5 anonim válasza:
ott írja, hogy nincs több pénze rá hülyegyerek. istenem...
2012. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!