Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Pontosan mit takarnak az S M...

Pontosan mit takarnak az S M L képminősigi módokon belül lévő sima és darabos lépcső ikonnal jelölt képminőségi módok a Canon EOS 500D-ban?

Figyelt kérdés
A leírásból nem derül ki. Melyiket érdemes választani a simát, vagy az egyel jobbból a darabosan, mert méretre szinte ugyanaz.
2011. nov. 11. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Minőség (képméret és tömörítés): L (15M) finom, L (15M) normál, M (8M) finom, M (8M) normál, S (3,7M) finom, S(3,7M) normál, RAW+L finom, RAW


Ez azt jelenti, hogy van három képméret (L-large, M-medium, S-small), és hozzá tömörítési fokok. Ha nagyobb a felbontás, és kisebb a tömörítés, akkor jobb minőségű a kép, mint egy kisebb felbontású és jobban tömörített módnál. Ezt jelzi az ikon is, ahol az ív egésze látszik, ott nagy a felbontás. Ahol az ív lépcsősen látszik, ott a kép minősége is alacsonyabb, a kevesebb pixel már nem ívet fog rajzolni, hanem közelebbről is látszanak a pixelek.


Egyértelműen ez nem azt jelenti, hogy attól lesz jobb egy kép, minél nagyobb a felbontása. De összehasonlítva egy 15Mpx-es kis tömörítésű és egy 4Mpx-es nagyobb tömörítésű képet azért meglátszik a különbség.

2011. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat de ezt én is tudtam, nem a kérdésemre válaszoltál. Hogy mi a felbontás, az oda van írva, azt tudom, és azt is hogy a sima ikon az kisebb tömörítést jelent. Az is világos, hogy melzik csökkentve vagy növelve milzen irányba változik a kép minősége. Csak mivl nem tudom pontosan a tömörítési eljárást, az nem derül ki, hogy melyik jobb, a nagyobb felbontású jobban tömörített, vagy a kisebb felbonású kevsbé tömörített. Filemértere ugyanannyi kb, de valyon melyiknek jobb a minősége valójában? Melyikben van több információ? Vagy tök mindegy?
2011. nov. 11. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!