Petrik Szabolcs kérdése:

Milyen 4 magos processzort vegyek szerintetek a notebook-omba?

Figyelt kérdés

AMD Athlon II,p 320 2.1Gh-es processzorom van a notimban,és lecserélném quad-core-ra.De nem tudom azt se hogy birja-e az alaplapom a másik procit......?Ennyire nem értek hozzá.....kérlek ha tudtok ilyet írjátok meg,nem véleményt várok,hanem hozzáértő emberektől konkrét választ!


Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. nov. 7. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Laptopban nem fogsz procit cserélni...
2011. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
miért ne cserélhetne, ha megfelelőt talál hozzá, és sok laptopot szedett szét, és rakott össze... más kérdés, talál-e bele processzort, és ha talál is, nem ül-e le az árát meghallva...
2011. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Na ne mondd........köszi de erre nem vagyok kíváncsi,minden lehetséges"


Jó, akkor fogsz, mégpedig A6-ot is rakhatsz bele otthon, mert még BGA-forrasztásra is képes vagy. Igaz, az A6-hoz egy kicsit össze kell kócolni a lábakat, meg még ezt-azt beépíteni, dehát "minden lehetséges"... De ha rettentő ügyes vagy, akkor i7-et teszel bele, mert you can do it.


Bocs: elég régen vagyok informatikus, és hasonlóan régen dolgozok egy elektronikai cégnél, hogy az állításom megalapozott legyen (lehet, hogy akkor még meg sem születtél?). Láttam már néhány laptopot egészen közelről is, nem csak ismerek olyat, akinek a szomszédja egyszer kezet fogott egy emberrel, aki látott már szétszedett laptopot az ezernyolcszázas években.

Persze az igazság nem szokott tetszeni az embereknek.

2011. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Socket szinten (S1g4) lehetségesnek tűnik, hogy tegyél bele egy AMD Phenom II Quad Core procit. Ehhez tudni kéne, pontosan milyen alaplapod van.


Viszont a notik egy adott hőterhelésre vannak méretezve, ha beleraksz egy kétszer akkora teljesítményű processzort, könnyen megsütöd a rendszert. Ez abban nyilvánul majd meg, hogy ha elege lesz, kikapcsol a gép.


Ha ennyire értesz a dologhoz, akkor vagy hagyd a fenébe, vagy keress valakit, aki ezt végigsakkozza és megcsinálja a cserét a két kicsi kezével. Túl sok mindent barmolhatsz szét.

2011. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!