Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a cucc konkrétan mire jó?

Ez a cucc konkrétan mire jó?

Figyelt kérdés

[link]


Jól értem, hogy átkonvertálja a 2D-t 3D-re a TV-n?


2011. nov. 5. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alábbi véleményt a neten találtam, majd alább megírom a sajátomat:


"Ami tetszik: nem találtam rajta, ami tetszene.

Ami nem tetszik: becsapás, nem lenne szabad forgalmazni

Már sok dolgot vettem az Extreme Digitaltól, eddig nem volt rosz tapasztalatom velül. Nem méltó hozzájuk ez a gagyi berendezés, éz az sem, ahogy a problémát kezelik! Igy kell csalódát okozni egy vevőnek:


A D110-et én úgy hívnám torzító, vagy szellemkép gyártó. Egy forintot sem ér!

A késztüléket egy Philips 52 colos LCD TV-hez kapcsoltam és siralmas eredményt kaptam. A 2D-ről 3D-re átalakítás abból áll, hogy egy piros \"szellemképet\" alkot, amit a piros-kék szemüvegel térben kellene látni. E helyett a szemüveggel egy elmosódott kép jelenik meg, teljesen élvezhetetlen. Próbáltam DVD-vel és Playstation3-al is, de teljesen hiába.

A 2D-ről a 3D \"torzítása\" állítható de csak a piros maszatolás mértékét változtatja.

A többi funkciót nem tudtam kipróbálni, mert nem volt 3D-s filmem, de ha lett volna is, minek a 3D átalakító, ha már eleve olyan amit nézni akarok.

A készüléket interneten rendeltem, a boltban vettem át, de a pénzt nem adták vissza másnap, csak levásárolni lehetett. NE VEGYÉL ILYET!!! Csalódás!! Kár hogy nem előbb olvastam az összes bejegyzést, ami arról szól, milyen rossz ez a kütyü!"


Saját vélemény: a kütyüt nem ismerem, viszont olyan TVém van ami a 3Dt akár élő adásból is előállítja. Az eredmény? Noshát mókusvakítás! :D Én se nevezném 3D hatásnak. Hogy megvédjem a TV érdemeit a 3Ds filmek viszont szuperek. Tehát ha eredetileg 3Ds filmet nézel vele ( akár vízszintes vagy függőleges félképes verziót használsz ) teljesen más élményt kapsz ( pozitívat).


Javaslat: költsd másra a pénzed. Ez cucc fabatkát sem ér!

2011. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hát akkor inkább egy LG Smart Box-ot veszek :D
2011. nov. 5. 17:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Eleve egy nem 3D-s filmet hogy alakitana azzá? A 3D mozizás lényege, hogy két közeli kameraszögből veszik fel, így a videó már nem csak szí, de térinformációkat is tartalmaz. Egy sima képet nem lehet fel-3D-síteni!
2011. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: tévedsz. Szerinted a 3D-tévék mitől 3D-k? Attól, hogy nem csak a 3D-s forrásokat képesek megjeleníteni, de 2D-anyagot is át tudnak konvertálni 3D-re. Igaz persze, hogy annak a 3D-minősége erősen különbözik a "rendes" 3D-től, de attól még 3D...


Nem mellesleg ma a 3D sem valódi 3D, hiszen hiába a két perspektívából rögzített kép, az nem ad valós térbeliséget, maximum látens mélységérzetet. De alapvetően csak virtuális térben mozgó 2D-s elemekről van szó, nem Star Trek-es holofedélzetről :)

2011. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tv átkonvertálja a 2D-s képet 3D-re, de az attól még nem lesz élvezhető. A sz@rt hiába nevezzük csokinak, attól még sz@r íze van...

És a szemeid is csak 2 dimenziós képeket látnak, de az agyad kreálja hozzá a mélységérzetet. Viszont ezt csak úgy tudja (helyesen és teljes értékűen) megtenni, ha két kicsit különböző perspektívából kap információt és az azonos részeket felismerve az eltérésekbő számít távolságot. Ha 1 darab képből színszűrésekkel csinálunk 2 "különbözőt" az nem adja vissza hitelesen a térhatást. Ez a gagyi 3D csak egy jó üzleti fogás. A sok naív ember megveszi ezt a készüléket, mert azt hiszi, ezzel majd 3D-ben nézheti a hagyományos filmjeit.

2011. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!