Tehetek még valamit hogy rendbe hozzam?

Figyelt kérdés
Az a szitu, hogy nem tölthető elemeket töltöttem elemtöltővel, s utána beleraktam a fényképezőbe. Elképzelhető hogy valami sav folyt bele vagy ilyesmi? Vagy ha elemet cserélek, működni fog? Mert bekapcsolni bekapcsol így is, csak azt írja ki hogy lemerült az áramforrás. Ha savas lett esetleg, tudok még tenni érte valamit?
2011. okt. 25. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Mielőtt beleraktad a gépbe, meg kellett volna nézni, hogy rendben van-e, tényleg nem folyt-e ki belőle valami. Nyisd ki az elemtartót a gépen, és világíts bele elemlámpával, hogy nem savas-e belülről. Ha nem savas, akkor nyugodtam belerakhatod az elemeket, de persze csak újakat. Ha viszont savas, akkor próbáld meg szétszedni és kitisztítani.
2011. okt. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért írja ki hogy lemerült, mert a szárazelemeket nem lehet tölteni.

A bennük lezajló kémiai folyamat nem visszafordítható.

2011. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!