Melyik kamerát ajánljátok?

Figyelt kérdés
milyen kamerát ajánlotok klipp készítésre
2011. okt. 17. 17:27
 1/3 A kérdező kommentje:

naggyából 2 éve (kicsit több..) foglalkozok videók szerkesztésével(efektelés stb..) . Sony vegas , adobe after effect , final cut pro - programmaé szerkesztem .Most megszeretném próbálni a klipp készítést is .Melyik kamerát ajánljátok ti ?

Én HD ra gondoltam ..

De valami típust ha tudnátok adni , nagyon megköszönném (:

2011. okt. 17. 17:28
 2/3 anonim ***** válasza:

klipp = klip

naggyából = nagyjából

efektelés = effektelés

adobe after effect = Adobe After Effects

megszeretném = meg szeretném

klipp készítést = klipkészítést


Ha profi videót akarsz készíteni, akkor valami ahhoz megfelelő technikát kell beszerezned, ha csak amatőr szinten akarsz dolgozni, akkor akármilyen kamera jó.

Ha videótechnikával foglalkozol, pláne 2 éve, akkor biztosan tudod, mit jelentenek az olyan videótechnikai fogalmak, mint CCD vagy CMOS, vagy hogy mit jelent a HD, ill. hogy az amatőr kiskamerák esetében ezek milyen minőségi szintet jelentenek.

Elárulom: nem túl magasat. Ha tényleg szép HD-képet akarsz, ahhoz nem alkalmasak a 100e Ft-os amatőr HD-kamerák, ahhoz kell a 3 CCD/CMOS és a rendes objektív, az ilyen gépek viszont átlag 200e Ft-tól kezdődnek, és ez még mindig nem a profi szint. Az milliós nagyságrend ugyanis.


A VFX-ek gyakorlásához a VHS-minőség is megfelel, de tegyük fel, hogy vagy már annyira jó kompozitor, hogy komolyabb technikát is tudnál használni.

Kamerát nem szokás a szakmában venni, mivel általában kamerákat bérelni szokás, mégpedig napidíjért (kb. 15-20e Ft/nap), de általában egy kameramann is "jár" a gép mellé (neki is jár napidíj), mivel a technikát nem adják csak úgy ki akárkinek, pláne nem hobbifilmeseknek az utcáról, mert ahhoz túl sokba kerül.

Ha ez nem akadály, akkor javaslom a Sony Z7-es, vagy a Sony FX-1-et, mindkettő megbízható, jó cucc, én mindkettővel meg vagyok elégedve. Mindkét kamera szalagra rögzít SD- és HDV-minőségben.


Ha memóriakártyás gép kell, az is sokféle van, de az amatőrcuccok között több modellt találsz.


Azonban van egy köztes megoldás: videórögzítős fényképezőt használj, azoknak sokkal jobb az objektívjük, mint az amatőr kiskameráknak, és főleg klipforgatáskor gyakori módszer, hogy nem kamerával, hanem HD-s fényképezőgéppel forgatnak.

2011. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia .

Köszönöm a kommentet.

Igen , tudom mit jelentenek.

AZ az igazság , hogy canon 5d illetve 7d közöt vacillálok ..

AZ nagyon jó minőséget teljesít..Vagy még az 550d .

2011. okt. 26. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!