Meg lehet oldani hogy a házimozi szimplán csak a tv-hez vagy számítógéphez kötődjön és ne a dvd lejátszóhoz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A házi mozi úgy általában a következőket jelenti: valamilyen képforrás ( TV, Projektor stb), házimozi erősítő, hangfalak, médiaforrások ( DVD lejátszó, médialejátszó )összessége.

Te ezen komponensek közül mit akarsz kapcsolni a TVhez vagy számítógéphez közvetlenül?

2011. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyébként ezen a héten mindenki az 5.1 hangrendszerét szeretné a TV-hez kapcsolni, rekor menyiségűre rúg ugyan ez a kérdés. Használd a keresőt
2011. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert így kevésbé tudom kihasználni, nem nézek napi szinten filmet.
2011. okt. 5. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:

A dolog roppant egyszerű: a házimozidat ne kössed össze a DVD-ddel, csak a számítógépeddel és/vagy a tévéddel, és a probléma máris meg van oldva.

Amit nem kötsz rá, ahhoz nem is fog kötődni.

2011. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De hogy kössem rá a gépre vagy Tv-re mikor nincsen gépnek se tv-nek olyan vége amibe házimozi vége belemenne:D
2011. okt. 7. 16:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Vegyél másik gépet, másik házimozit, vagy használj valamilyen csatlakozó-átalakítót, adaptert. Kép a képbe, hang a hangba, mi a fene olyan bonyolult ezen, könyörgöm?... o_O


Számítógéped hangkártyájából kijön a hang, bemegy az erősítőbe, a videókártyából pedig kijön a kép, és belemegy a tévébe. Ez lehet analóg, vagy digitális csatlakozás is (pl. kompozit RCA, coax, optikai, scart, HDMI, stb...)


Pontosan mit akarsz összekötni mivel, és azokon milyen csatlakozók vannak?

2011. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Házimozit akarok (dvd lejátszó nélkül, tehát csak a négy nagy állo hangfal meg egy kicsi plusz erosítő) tv-vel vagy géppel. de a hangfalak végei olyanok amit dvd-be lehet csak beledugni és dvd-t tovább tv-be. De én azt akartam hogy ha simán nézem tv-t akkor szóljon ne csak filmnézés közben.
2011. okt. 8. 13:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az pontosan, hogy "a hangfalak végei olyanok, amit dvd-be lehet csak beledugni"? Milyen csatlakozók vannak rajtuk? Hogy néznek ki? Milyen szabványúak?

Biztos vagyok benne, hogy megfelelő adapter közbeiktatásával máshogy, máshova is lehet csatlakoztatni őket.


A megoldás az, hogy az tévét rákötöd az erősítődre, és a hangfalakat is csatlakoztatod az erősítőre, így akkor is a hangszórókon át hallod a tévé hangját, ha nem filmet nézel.

2011. okt. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Téglalap alakú végük van és mindegyiknek más a színe. szín a színhez megy tehát dvd hátuljában is ilyenek a színezések.
2011. okt. 11. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!