Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek a Behringer...

Mi a véleményetek a Behringer XM 1800 mikrofonról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 14:47
 1/2 JRD - Ruskov válasza:

Szia!

Én nem régiben ruháztam be egy 3-as szettre. Leírom eddigi tapasztalataimat:


Nagyon szép kidolgozású, jó fogású mikrofonok. A szélfogója nagyobb a "standard" Shure SM 58-as típusú 40mm? fejeknél. A boltokban kapható átlag popfilterek így nehezebben mennek fel rá, DE, felaplikálható, nagyobb erőszak nélkül.


Ami feltűnt, hogy baromi nehezen megy fel a frofesszionális Neutrik XLR csatlakozókra, ami meglepett. Bekapcsoláskor nem "okoz" pattanást a mikrofon kapcsolója. Szétcsavarva a mikrofon kapszula gyári sorszámozott, ami kicsit szokatlan ebben az árkategóriában. Tranzformátort nem találtam benne, mint a SHURE SM58-asokban van.


Na nézzük a hangját: Erős jelszint érkezik a keverőbe, nem kell a GAIN-t feltakerni a végletekbe. A keverő EQ-i null állásban. A kiérkező hang a hangfalakon olyan semlegesnek tűnik. Erős domináns közép, jó mélyekkel, ám maszatos magasakkal. Picit olyan "szintetikus" hangja volt az egésznek. Belenyúlva az EQ-ba, feltolva a magas hangokat elő jön a részletgazdagság, de nem egy élő hangú kellemes Shure SM57, vagy AKG D5 hangzás. Érthető is, hisz amiket felsoroltam 60 000 HUF körül mozognak, a Behringer meg (3db) kerül 14 000 HUF. Tehát leosztva a Beri cca 4600 HUF! Ennek ellenére még is jobb hangja van, mint a webáruházakban kapható legtöbb 10-15000 HUF -os mindenféle nevű kínai inportnak! (Beri is kínában gyártott egyébként).


Összességében a Behringer XM 1800-S egy nagyon jó választás. Verhetetlen árával és tudásával kitűnik a többi kommersz áruból, ráadásul nevesebb kihangosítóknál is megtalálható. Hogy miért? Gyereknapokon, össze vissza dobálják, beszámolókon részeg polgármesterek teleköpködik...., és hűségesen szólnak tovább. Én sem vinnék AKG-t ilyen helyekre. Az más, ha zenekart, vagy élő éneket akarok minél jobban visszaadni a közönségnek, ilyenkor nem a Berit fogom választani! :)


Az XM 1800S nem gerjedékeny. Jól tűri a hangfalak előtti mozgolódást.


Hangszeres tapasztalatom kevés. Egy népzenei találkozón próbaként egy nagybőgőt hallgatunk meg az XM 1800-as al, és meglepett, hogy milyen szépen és részletgazdagon adja vissza, persze, úgy, hogy tudtuk, hogy XM 1800-as és nem egy 100 ezres kondimikrofon. A rendezvény természetsen nem ezekkel a mikrofonokkal került levezénylésra, de pozitív csalódásként meg kelett, hogy említsem.


Amit még meg szeretnék említeni, ha még vásárlás előtt állsz és olcsón szeretnél aránylag jó mikrofonhoz jutni a SOUNDKING EH002 (SHURE SM58 koppintás) jó alternatíva. Igaz gerjedékeny, de nagyon jól sikerült másolat!


Az említett mikrofonok (XM 1800S, EH 002) egyébként KARAOKE célokra maximálisan megfelelnek.


Hát ennyi, remélem tudtam segíteni! :)

2017. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azóta már megvan a mikrofon, és nekem is hasonlóan jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban, de köszönöm a tartalmas választ, valaki másnak biztosan nagy hasznára válhat még! :)
2017. júl. 28. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!