Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sony autórádió. Mi lehet a hiba?

Sony autórádió. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy Sony autórádióm, egy CDX-4170R fejegységgel.

Sajnos nem világit a kijelző, tudnátok segíteni, hogy mi a hiba?


2011. szept. 11. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Cserélj benne égőt.

Elektronikai alkatrészboltban lehet kapni.

Csak előtte nézd meg hány voltos kell bele.

Pl ha 3V-osak vannak benne sorban 4 darab, akkor nem jó a helyére 12V-os.

2011. szept. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szétszedtem, nem égők vannak benne, hanem az alaplapra forrasztott nagyon kicsi ledek a gombok mellett, és a kijelző egy nagy tömb, aminél nem is látok semmit.

Ha az segít küldök képeket szétszedett állapotban.

2011. szept. 11. 09:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz jó minőségű makrót küldeni akkor fölösleges.

A ledekkel is ugyanaz lehet a helyzet. Sorba vannak kötve és valamelyik tönkrement.

Fogj egy 200-300 ohmos körüli ellenállást és próbáld egyenként áthidalni vele a ledeket. Amelyiknél kigyúl a többi, az rossz.

Természetesen ezt működés közben kell megtenned.


Ettől függetlenül lehet más gondja is, a ledek SMD ellenállása is tönkremehetett, ezt is ki tudod szűrni áthidalással. Illetve az az áteresztő is lehet problémás ami kapcsolja a ledeket.

2011. szept. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudok küldeni jó minőségű makrót, de annyira nem értek hozzá, hogy működés közben babráljam, és ha tudnám melyik rossz se tudnám kicserélni, vagy javítani.
2011. szept. 12. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha miskolci vagy akkor segíthetek.
2011. szept. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tatai vagyok.
2011. szept. 13. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor így veszett...
2011. szept. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! én miskolci vagyok,nekem is ilyen gondom van,de nekem semmi világítás nincs benne egy ütésnek köszönhetően.JVC kd-r431 tipusú.Gondolom ezt garanciába nem csinálják meg?!
2014. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!