Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mindigtv-sek valaki segítene?

Mindigtv-sek valaki segítene?

Figyelt kérdés
A problémám az hogy napokban vettem egy Mindig tv matricával ellátott dekódert, egyébként a dekóder típusa: Orion DVBT-R675. eddig minden király rajta antennát rákötöttük semmi probléma nincsen. Bekapcsoltuk a dekódert bejött a nyelvválasztás stb.. és amint rámentem az automatikus csatorna keresésre akkor azt dobta ki hogy nem talál csatornát és ellenőrizzük az antenna csatlakozását, minden jól van bedugva rajta az egész kábelezést át néztük és semmi jelet nem talál. Az antenna működik mert még a régi módú csatornákat tudom fogni a dekóder nélkül rendesen Tv re kötve.. Lefedettséget megnéztem az tökéletes mégis mi lehet a baj? Az antenna az a tetőtérben van el helyezve egy nem használt szobában, közvetlenül az ablak mellé. Persze olvastam azt is ha a sima egyszerű analógon keresztül is be lehetett fogni az adókat akkor az új digitálison is be lehet. Köszönöm a segítséget előre is.
2011. szept. 4. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet,hogy az antenna nem jó a digitális adás vételére!

Hogy néz ki az antenna?

2011. szept. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok mi most vettünk egy ilyet!

[link]

2011. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen antennám van.

2011. szept. 4. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Akkor nem tudom bocsi.
2011. szept. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Digitális jelvétel azért kicsit másképp működik mint az analóg és az sem 100%-ig igaz hogy ahol analóg jel van ott digitális is lesz!

Első és legfontosabb hogy az antennát helyezd el kültéren ugyanis ott a legjobb a nyeresége.Aztán pontosan be kell irányítani az adó felé, nem elég csak körülbelülre mint az analógnál.Lehet hogy nem is arról az adóról kapja lakhelyed a digitális jelet mint az analóg.

Ezekután ha a dekóder beállításai is megfelelőek és legalább 50-60% a jelerősség működni kell neki.

2011. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utolsónak, a probléma megoldásra került.
2011. szept. 5. 22:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!