Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangtechnika autóba. Tudsz...

Valter6672 kérdése:

Hangtechnika autóba. Tudsz segíteni hogyan is működik ez?

Figyelt kérdés
Úgy szeretném, hogy egy 1000 wattos mélnyomót hátra, ill előre 2 db 100 wattos körüli közepet. Ehez ugyebár kell erősítő... ( 1000 wattosra gondoltam) Van négy csatornás erősítő, mit jelent az hogy 4 csatorna? 4 felé osztja a teljesitményt? szóval 4x 250w ? A mélynyomót milyen kimenetre kell kötni?! az lenne a legjobb, ha tudnátok nekem valami cuccot "összeirni" , ami jól passzol és be is lehet faszán kötni. a válaszod előre is nagyon szépen köszönöm.
2011. szept. 2. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen profi cuccot szeretnél ne te barkácsold össze otthon, főleg nem úgy hogy nem vagy jártas a témában.Keress fel egy autóhifis műhelyt manapság minden városban van 1-2 és a beépítés munkadíja csepp a tengerben ha már ilyen cuccost veszel!

De annyit elmondhatok hogy nem egyszerű mert olyan erősítő nincs ami 1X ezres és 2x százas kimenettel rendelkezik.

Megoldás lehet egy 1X1000 W sub erősítő és egy 4x150 W (mert a mélyhez és a két középhez kell két magas is )normál erősítő a fejegység jelét pedig megosztva kapja a kettő.Ezres mélyhez szükséges egy csúcskondenzátor is, az egész rendszer életbentartásához pedig egy bikább akkumulátor valamint megfelelő méretezésű kábelezés!

Tehát ennyi melóhoz inkább hozzáértőket keresnék fel!

2011. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, és persze, hozzáértő szakember fogja csinálni az egészet. És véleményed szerint mennyibe fájhat? Ha a cuccot megtudom venni használtan ( mint pl 1000es erősitő már van 20.000 ért. )
2011. szept. 2. 17:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát megmondani igen nehéz mert a használt piac kiismerhetetlen és rengeteg lehetőséget takar, de még boltban is igen tág határok vannak.Szerintem egy jó minőségű ilyen rendszer valahol 150-170 ezernél kezdődik és határ a csillagos ég.

Jótanácsként annyit fűznék hozzá hogy mindennapos használatra túlzás ez a technika, bőven elég egy 350-500 W mély+2x100-150 közép és két magas.

Jómagam 350 W mélyládát használok 4 db 120 as mélyközéppel és két piezo magassal és ha olyan kedvem van aholo megyek már 3 házzal arrébb zörögnek az ablakok és pincemély dübörgést hallasz.Interneten darabonként szedtem össze és 60 ezerből megvolt(fejegység és virtual sound vezérlő nélkül)

2011. szept. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!