Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet vásárol...

Milyen fényképezőgépet vásároljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

4 digitális fényképezőgépet néztem ki, de nem tudom eldönteni melyiket vegyem meg.

Az egyik a NIKON S5100 a másik három SAMSUNG ST95, ST90 vagy SH100-as típusú gép a jobb?

Általános fotózásra kellene (pl: nyaralás, kirándulások stb)

Nekem legjobban az ST95-ös jön be.

Maximum 30 000 ft-t szánnék rá és ragaszkodom az 5x-ös optikai zoomhoz. Mindenkinek várom a véleményét,(előnyök, hátrányok). Esetleg ebben az árkategóriában másik fényképezőgép???


2011. aug. 11. 23:17
 1/3 anonim válasza:
nem vagyok jártas ebben az árkategóriában..de azt ajánlom írd be a keresőbe a nevét és azt hogy kipróbáltuk..és itt leírnak mindent róla (előny -hátrány-kezelés..tényleg mindent)
2011. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy másik kérésnél írtam már...., igazából nem a 5x zoomhoz érdemes ragaszkodni, mert ez egy gumi érték.

Két dolgot használ ki az ember igazán objektív szempontjából (még ha ezt a laikus nem is tudja):


- Az egyik a objektív kezdő értéke, ami minél alacsonyabb annál jobb. A 24-28 okés, a 36-os már nagyon nem.

Ez teszi lehetővé, hogy szobában fényképezve az egész család beleférjen egy képbe, vagy kirándulásnál ne maradjon le a templom teteje. :)


A másik a fényerőssége.

Itt is a minél kisebb jó és az olcsó kompakt kategóriában is megjelent már a f2,8 érték.

Ez azt jelenti, hogy mostohább fény körülmények között is tudsz a vaku nélkül fotózni és a képen hatásosabban mossa el a hátteret adott esetben (mélység élesség).


Pl: [link]

2011. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy, hogy mennyire nem a zoom számít jól mutatja ez a gép:

[link]

3.75x zoom és az ára menyi. :)

2011. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!