Ez a teleszkóp otthonra, árban megéri?

Figyelt kérdés

[link]

És még az lenne a kérdésem,hogy hányszoros nagyítás MÁR elég otthonra ?


2011. aug. 4. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó kezdőtávcső, bár 1-2 okulár még kéne hozzá. Hogy mekkora nagyítást kell alkalmazni, az a megfigyelni kívánt objektumtól függ, nincs általános "ez elég" nagyítás. A leírást viszont elkúrták a "Szemlencse átmérő : 20 mm és 4 mm " helyett: szemlencse fókusztávolság a helyes.

Nézd meg itt a linkeket:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2011. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oh,így már értem ! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,felpontoztatlak :)
2011. aug. 5. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Folosleges az EQ mechanika, mert nem tudod kihasznalni az elonyeit ezzel a tavcsovel, meg aztan nagyon nem erdemes tavcsovet vasarolni ilyen helyeken. Osszesen 2 bolt van, ami teljesen megbizhato es szakemberek dolgoznak ott, az egyik a BTC a masik a Makszutov. En utobbit szeretem, ott biztos jo minoseget kapsz. Es ugyanennyi penzert 2 centivel nagyobb lencseset is tudsz venni ott, vagy majdnem dupla ekkora tukroset. Az a 3x barlow nagyon nagy tulzas, mivel ezzel a 6 centissel 120x nagyitas fole nem nagyon lehet menni. ez a 120 eleg a Holdra, meg ki tudod majd venni a Szaturnusz gyurujet, meg esetleg 1-2 Jupiter savot.

most pont akcio is van:

[link]

2011. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hűha! :O És még leírások is vannak! Nagyon-nagyon szépen köszönöm ! ha tehetem,biztos innen vásárolok...el is tettem kedvencekbe! :) Felpontoztalak téged is !
2011. aug. 7. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!