Megfelelő nekem ez a laptop?

Figyelt kérdés

Dilemmában vagyok, nem tudom, hogy most mit tegyek. A Tescoban aug.3-tól akciós áron kapható egy Packard Bell F4081-RB-113HG típusú laptop.


A félretett kis zsebpénzemből futná rá, ugyanis szüleim leszögezték, hogy nem fognak nekem laptopot venni. Kollégiumba kellene, elütni vele az időt. Szeretnék majd unalmas, szürke délutánokon egy kicsit játszani is rajta, azonban félek, hogy nem alkalmas ez a laptop erre. Különböző munkákra is használnám, ugyanis a szakmához amit tanulok fontos lenne (3D Studio Max, Photoshop). Illetve néhol azt olvastam, hogy Linux op.rendszer jár hozzá... ez igaz?


Mit tegyek? Alkalmas lenne nekem ez a laptop, vagy inkább nézzek másik után és hagyjam a francba?

Köszönöm!


2011. júl. 31. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan megveheted,jó kis gép ez,mindent megtudsz rajta csinálni,életed első laptopjának szupi lesz,linux helyett meg a windowst bármikor át tudod tenni,ha akarod
2011. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez kicsit sem megfelelő arra a célra, amire neked kéne.

Photoshop, 3D és játékokhoz kell egy minimum 150k-s, inkább 200k-s laptop.

Ebbe integrált VGA van, ami még asztali gépekbe is gyenge, nemhogy laptopokban. Kevés RAM, gyenge proci, sorolhatnám.

Linuxot meg hiába adnak hozzá, az full ingyen van, ne ez legyen a szempont.


Akkor már minimum egy ilyen laptop, és még olcsóbb is, mint a Packard (bár a Tesco-s kedvezménnyel nem tudom mennyi):

[link]


Ezen is épphogy elindulna a PS vagy a 3D, de legalább elindulna.

2011. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát az itthoni asztali gépembe AMD Athlon 1,84 GHz-es proci, egy NVIDIA GeForce 6200 512Mb-s videókari, és 1GB RAM van... meglehetősen igen pocsék teljesítményt nyújt, a PS CS4 mégis elfut rajta, tűrhetően lehet vele dolgozni, csupán a betöltése egy kicsit lassú. Játszani ugyan semmit sem tudok rajta, ahhoz már tényleg egy rakat sz*r...

Ám ehhez képest a Packard AMD Athlon II Dual-Core 2,3 GHz-es procival, 2GB RAM-mal, és asszem egy 512Mb-s videókarival sokkal jobb. Ezért is gondoltam, hogy a PS és a Studio Max jól elfut rajta, illetve bíztam benne, hogy a játékokkal sem lesz nagy gond.

2011. júl. 31. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Integrált VGA van benne, ha jól emlékszem.

Azzal meg lassabb lesz, mint az asztali PC-n.

2011. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van nekünk itthon egy másik NVIDIA GeForce videókártyánk, bár az csak 256 MB... ki tudnám cserélni a laptopban lévővel?
2011. júl. 31. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!