Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érvényes úgy is a jótállás ha...

Érvényes úgy is a jótállás ha a csatlakozók nincsenek rajta?

Figyelt kérdés
Egy autórádióról van szó.Visszavittük garanciába és azt mondták, hogy úgy nem fogadják el, ha le van szedve a csatlakozó.
2011. júl. 29. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom arra értik hogy minden tartozékával együtt kell visszavinni. A csatlakozót bekötötted és az autóban van.

Valószínűleg a cseréhez szükséges.


Milyen üzlet, melyik város, milyen készülék amiről szó van?

2011. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, érvényes, mert a jótállás egy törvényi kötelezettség, de jobban jártok, ha egyszerűen visszateszitek. A gyártó/eladó nyilván arra van felkészülve a tesztelésnél a szervizben, hogy a saját gyári csatlakozója van rajta, ezért kéri ezt. Ha ti leszedtétek, akkor neki vissza kell tenni, ami pluszmunka és nincs összefüggésben a hibával. Vagyis az is egy lehetséges út, hogy ők visszatesznek rá egy gyári csatlakozót, de azt nektek ki kell fizetni. És ez független a hibától. (Kivéve, ha pont azért hibásodott meg, mert valamit elrontott, aki lecserélte. Akkor a helyzet rosszabb, mert onnan már nem köteles a gyártó ingyen javítani, ha csak Te be nem bizonyítod, hogy a meghibásodás oka eleve benne volt a termékben a vásárláskor. Akkor továbbra is felel érte, de ez már bíróság-szagú.)


Összességében azt tanácsolom, hogy most tedd vissza a gyári csatlakozót, ha megvan még, legközelebb pedig használj olyan átalakítót, ami ellendarabja a gyárinak. Így drágább, és kicsivel több munka, de az eredmény is jobb lesz. (Tudom, én is így szereltem be a saját kocsimba, pedig USA-ból kellett hozni az ellen-csatlakozót. De mégis azt mondom, megéri. A Te eseted is ezt támasztja alá.)

2011. júl. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, elfelejtettem, valószínűleg a garanciapapíron le van írva hogy ha ilyen módosítást végzel a készüléken akkor nem vállalják a garanciát. Innentől pl el is köthetted a vezetékeket és amiatt lehet problémás.

Ez nem törvényi kötelezettség innentől.

2011. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves másik válaszoló, ne keverd a dolgokat, a jótállás továbbra is törvényi kötelesség, a bizonyítási kényszer fordul meg ilyen esetben.


Vagyis alapesetben az új készüléknél, rendeltetésszerű használat mellett a törvényben előírt ideig (vagy ha a gyártó önként annál hosszabbat vállal, addig) azt felételezzük, hogy a hiba a gyártás során került a készülékbe, nem pedig később romlott el valamitől. Az ún "garanciaidőn" túl pedig ennek ellenkezőjét. Ha a vevő be tudja bizonyítani, hogy a hiba, amit Ő csak a garanciaidő letelte után vett észre, a vásárlás napján már benne volt a készülékben, azért az eladónak/gyártónak ugyanúgy felelnie kell. Csak ez meglehetősen nehéz, legtöbbször nem éri meg a fáradtságot.


Azonban a másik irányba is megdőlhet ez a feltételezés, vagyis ha a szervizben felfedezik, hogy a hiba eredete nem gyártási, nem a gyártónak felróható okból következett be (pl. beázott telefon), akkor megtagadják az ingyenes javítást.


Ha jól értem, itt még nem tudjuk, hogy mi a hiba, mi annak az oka, és az eladó sem tagadta meg rögtön a készülék átvételét bevizsgálásra, csak azt kérte, legyen rajta a gyári csatlakozó. Ami szerintem teljesen jogos és ésszerű kérés a fentiek miatt, amit az előző válaszomban írtam.

2011. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!