Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan földelhetem az erősítőmet?

Hogyan földelhetem az erősítőmet?

Figyelt kérdés
Adott egy műanyag házas 5.1-es erősítő ami minden ki és bemenet nélkül is zúg. Utánaolvastam, utánakérdeztem és azt kaptam válaszul, hogy ezért nagy valószínűséggel a földeletlen vezeték a hibás. Ezen okból gondoltam, hogy kicserélem egy földeltre és kész is. Na de hogyan? Előre is köszi a segítséget! :D
2011. júl. 25. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy földelésbaja van! A tápegységében az elektrolit szűrőkondenzátor valószínű, hogy kiszáradt, meghibásodott. Esetleg meg lehet próbálni a bemeneti és kimeneti testpontokat egyenlő potenciálra hozni.
2011. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt hogyan csinálhatom meg? Csak simán össze kell kötni?
2011. júl. 25. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:

most csak magában zúg a doboz, vagy a hangszóróban hallod a búgást? ha ez utóbbi, akkor valószínűbb, hogy trehány a tervezés és azért búg.

de a 220-as zsinórt dugd be fordítva is, néha okoz változást a búgásban.

és nézd meg a környezetében működő elektronyos cuccokat, van-e a közelében valami nagyobb teljesítményű akármi, ami megszórja, meg ugyanezt a ki-be vezetékekkel is. pakolj széjjelebb, stb.

2011. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A zúgást magában az erősítőben hallom, úgyis ha nincs semmi rákötve. Bedugtam fordítva úgy is ugyanolyan. A hangfalak a szoba lehető legtávolabbi pontjain vannak és azonkívül csak a notebookom van a szobában ami elektromos cucc. Még annyit tennék hozzá, hogy bekapcsoláskor szinte észrevehetetlen de aztán egyre erősödik. Fél óra működés után már nem lehet vele halkan zenét hallgatni vagy filmet nézni.
2011. júl. 25. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor biztos, hogy tápegységhiba! Szakember kellene hozzá, a kondikat cserélni.
2011. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!