Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fuji finepix s5600 s5700 vagy...

Fuji finepix s5600 s5700 vagy s5800 a jobb?

Figyelt kérdés

fórumokon azt olvastam, hogy nem jobb attól még hogy újabb és hogy nagyobb a megapixele az s5800-nak...

Amire használnám az makro képek utcafotók tájak, emberek fényképezése. Ha van max 60000Ft-os gép, ami ezeket az igényeket kielégíti és nektek bevált azt is írjátok le légyszi!


2009. ápr. 4. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem s5800 volt,amig el nem loptak,nagyon szerettem.
2009. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem 5600-as van és szerintem nagyon-nagyon jó, a makrója sajnos gyenge, de olcsón lehet már venni rá makró előtétlencsét, ami amatőr szinten több, mint elég. A színei polárszűrővel gyönyörűek, nélküle is nagyon szépek. Ez hülye szempontnak tűnhet, de az AF segédfénye az 5600-nak falakon is átvilágít ;). A Hortobágyon egy éjszakai bográcsolás alatt a loncra gyűlő szendereket fényképeztem vele. Az AF fényt simán keresőfénynek használtam, zseblámpának is remek volt. Ha láttam a "vadat", lőttem a képet vakuval, jól sikerültek. A többi ember meg csak jött, hogy milyen gép ez, aminek ilyen fénye van. Amikor megmutattam, csak hümmögtek, hogy miért nincs ilyen erejű több gépben is. Szerintem az 5800-as nincs ilyen jó. Később tölt fel a vakuja, nekem a kezemben sem állt jól, elvileg a zajszűrése is rosszabb, A színei gyengébbek (hotspot, túlszaturált...)szóval annyival meg nem ér többet. Sajnos az 5600 már kifutott modell, így valószínűleg már csak használtan találsz, ebből a szempontból jobb a 5800, a garancia miatt, bár szerintem maximálisan megbízható küyük. A 60.000 Ft meg simán sok. Én 2 éve vettem újonnan 40-ért (kifutó modell) a gépet, +cirk. polár (5600) +UV(2000) +makró(6000) +táska +akkumulátor +memkártya=így volt 60. Ma már jóval olcsóbban megúszod. Minden jót!
2009. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet az s6500-assal? az jobb vagy rosszabb ezeknél?
2009. ápr. 5. 11:56
 4/4 anonim válasza:
Egyértelműen jobb! A mechanikus zoomgyűrű, a jobb zajszűrés, masszívabb váz, jobbmakró.... Amennyiben szánsz rá tényleg 60-at, akkor mindenképpen inkább a 6500!
2009. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!