Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha van egy 4 ohm-os 200W-os...

Ha van egy 4 ohm-os 200W-os erősítő, arra rá lehet-e kötni 2 db 100W-os 4 ohm-os hangszórót? Akkor a teljesítmény 200W-lesz?

Figyelt kérdés
Basszusgitárhoz kellene csak nem tudom hogy ez így működne-e. Ha igen lehet venni 4 ohm os 100W-os hangszórókat amik bírják a basszusgitárt?
2011. júl. 13. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Namost 2 hangszórót kétféle módon köthesz össze. Sorosan avagy párhuzamosan. Ha sorba kötöd őket a rákapcsolható teljesítmény valóban a duplája lehet, de az impedancia megnövekedése miatt 4 Ohm + 4 Ohm = 8 Ohm ez nem túl szerencsés. Ha párhuzamosan kötöd őket, a teljesítmény megint a duplája lesz, de ekkor az impedancia a fele lesz a 4 Ohm-nak, azaz 2 Ohmos lesz a rendszered, és emiatt nagyon nem javasolható megoldás! Ha már mindenképp kötözgetni akarsz, a sorbakötést javasolom, de tudnod kell, hogy nem mindegyik erősítő szereti ha nem az ajánlott impedanciával van megterhelve a kimenete. Kisebb terhelés (azaz a párhuzamos kötés) egyenesen ellenjavasolt, mert ott már a névlegesnél nagyobb áram folyhat, ami akár meghibásodást okoz!
2011. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sorba sose kötünk hangszórókat(hisz tekercs) Mi az erősítő típusa és mi a hangszóró (100W 4ohm ez lehet egy gagyi SAL kamu wattokkal de lehet komoly cucc valódival, erősítőre is igaz ez)
2011. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodom a kötözgetéshez csak nem találok olyan hangszórót ami nekem jó lenne. Házi erősítő, hozzáértő ember építette, azt tudom hogy quad 405 végfok van benne, 50V-55V körüli trafo, két 65V kondi. Akkor ehhez az összeállításhoz milyen hangszórót ajánlatok? 100W-150W teljesítmény kellene. Igazából jobban örülnék neki ha csak egy hangszórós lenne.
2011. júl. 13. 13:15
 4/4 anonim válasza:
Arra az erősítő a 200w-ot 4 ohm on nem tudja vais állatira melegszik így inkább 8ohm os hangszóró való hozzá 1 kimentre 1 hangfal,ami lehet több utas. Általában a quad 2x100w vagy 2x80 attól függ milyen trafóval építik és hány v-al hajtják a tranzisztorokat. 2x100w-ra illik egy 70%-al túlméretezett hangszórót kapcsolni,hogy a jelcsúcsokat is bírja,de ez bonyolult téma,mert a hangfalad,kialakítása zárt reflex tölcsér,tl bandpass ugyancsak befolyásolja a névleges terhelhetőséget,Ha nincs megfelelő hangfal megfelelő hangszóróhoz a az 500w-os mélynyomót 50w al bőven kinyírhatod. Megfelelő hangfal értem itt a hangszóró membránnak a csillapítottságát. Ez a téma ha érdekel legalább 1 könyv elolvasását igényli,és akkor tudod mit miért mit ne.
2014. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!