Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy 5.1 és a mélyláda...

Van egy 5.1 és a mélyláda nagyon torzít mitől ehet ez?

Figyelt kérdés
Mit tudnék vele csinálni házilag vagy mitől torzít ha pl a basszust max-ra fel teszem és max hangerőre házilag tudok vele valamit csinálni???
2011. jún. 23. 17:47
 1/3 A kérdező kommentje:
úú bocs el írtam mitől lehet ez??:D:D
2011. jún. 23. 17:49
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Túl van hajtva az erősítő, már torz jelet ad ki, hangszóró azon nem tud változtatni. Az erősítő nem a hangerőszabályozó potméter maximális állásában adja a névleges teljesítményt, ha beküldött jelszint nagyobb, ez már 2/3-ad hangerőnél is bekövetkezhet, efelett már torzít.

2. A hangszóró nem tudja torzítás mentesen feldolgozni a ráadott teljesítményt, kicsi hozzá.

Általában 100W-nak mondott erősítőre minimum 250W-nak mondott hangszórót célszerű kötni.

Mert a mai megadás szerint (mert a számok bűvöletében élnek az emberek) a hangszóróra megadott teljesítmény annyit jelent, hogy nem megy tönkre, nem ég le, működőképes marad, ez messze van attól, hogy szépen, tisztán szól!

3. És lehet, hogy mindkettő egyszerre van jelen nálad, az eredményt hallod.

2011. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen az 5.1 hangfalszettem már vadi új korában is ilyen volt.

Én úgy oldom ezt meg, hogy a DVD lejátszó hangerőszabályzós amire rá van kötve, és a DVD lejátszó távirányítóján a hangerőből leveszek egy 3-4 fokot és utána már nem torzít teljes hangerőn sem.

2011. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!