A 2.1-es hangrendszeremhez milyen beállítást válasszak a vezérlőpult/hangok és audioeszközök tulajdonságain belül a hangszóró beállításainál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a hangkártyád nem támogatja, akkor nyilván ne válaszd a 2.1-et, bőven elég lesz a sima sztereó is, mivel a zenéket úgyis csak 2-csatornásra keverik. Amúgy pedig hallgass valami zenét, vagy nézz filmet, és közben váltogasd az ekvalizer preset-jeit. Amelyik beállítás a legjobban tetszik, azt hagyd meg.


Amúgy erre a beállításra gondoltál, vagy másra? Mit akarsz beállítani?

2011. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra a beállításra gondoltam,ami gyárilag a gépen fent van, kezdve a hangszóró nélkültől egészen a 7.1-es hangrendszerig...Amúgy azt meg nem tudom, hogy a hangkártyám mit támogat, próbáltam már 5.1-es fülest a géphez és tökéletesen szólt[szerintem]. És igen próbálgattam zene hallgatás közben és az 5.1-es volt a legjobb minőségű, bár a sztereó hangszóró beállításnál szólt a legjobban a mélynyomó, de a magashangok vagyis a másik 2 hangfal, eléggé csúnyán szólt. Nem mellesleg 2.1-es beállítási lehetőség nincs is, ezért tettem fel ezt a kérdést. Szóval perpill 5.1-esen van de nem tudom mit csináljak, kell-e valamit letölteni hozzá, hogy jobb legyen vagy nem...
2011. jún. 21. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 5.1-es füles nem valódi 5.1, mivel nem 6 hangszórója van, hanem csak a hangzással bűvészkedik.

Persze, h sztereóban szól a legjobban a mélynyomó, hiszen az átlagos zenékben nincs 5.1-re jellemző subcsatorna.

Meg ilyenkor ne hallgasd külön a többi hangszórót, hanem a 2.1-et összességében, az lesz a jó.

Az én hangkarimnál van külön 2.1, de a korábbiaknál nem volt, így ott a sima sztereót választottam, az is bőven jó volt.


A képlet egyszerű: zenéhez elég a sztereó hangzás, filmnél pedig az 5.1, de akkor ahhoz kell külön hangfalszett is, hogy maximálisan kihasználd a 6 csatornát. Ehhez nem kell semmit sem letölteni.

2011. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!