Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Limiter-re vagy compressor-ra...

Limiter-re vagy compressor-ra van szükségem? Én egy T. C. Electronic C300-ra gondoltam.

Figyelt kérdés
Akusztikus felvételeket készítek nagykondis mikrofonokkal.Vannak olyan énekrészek, ahol hirtelen megváltozik az ének dinamikája, és megröccsen a miksi....időnként. Jobb híjján ezeket a részeket külön szoktam felvenni új beállításokkal, de hát elég macerás így.
2009. márc. 18. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ideális az lenne ha mindkettő lenne, limiter első. Mindkettő hiánya okozhat recsegést, de nem ugyanúgy. A kompresszorok is le szoktak űlni néha, hiába állítasz attack-ot rajta és a limiter is "szájon vágja" néha az énekest. Szóval van amit a limiter, van amit a kompresszorral küszöbölhetsz ki. De a TC Electronic az árához képest csúcs márka, a C300-as pedig szó szerint egy gyöngyszem, rosszul semmiképp sem jársz vele. A MIDI mellett engem igazán lenyűgözöt a Digital I/O. Ha szánsz rá időt, hogy a zajkapuk beállításait kikisérletezd, hanyatt fogsz esni kicsit. Amúgy biztos vagy benne, hogy a mik reccsen be és nem valami mást vezérelsz túl?
2009. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úúúúú, köszi,annyira örülök, hogy Te is ajánlod a C300-at, nekem nagyon megtetszett, sokat írtak róla valami zenész oldalon, jól kivesézték, de laikusként kissé hezitáltam de érzem hogy jó lesz/lehet!!!!

Egy bizonyos dalom van, ahol az egyik refrénnél iszonyú magasra csúszik a hangnem és ezt csak hangosan tudom kiénekelni.Természetesen lejjebb vettem a bemeneti jelszintet, de még így is "sok a hangom" a mikinek, iszonyú érzékenyek ezek a nagykondenzátoros bestiák.....:)))) -AT 2020-as és AT 3035-ös,szóval próbáltam úgy, hogy egyszerűen messzebb álltam, de az meg nagyon hallatszik a felvételen és elképesztően csúnya!

Köszönöm a tanácsot........

2009. márc. 18. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk felvenni még így is érdemesebb kompresszió nélkül a mikiből kijövő jelet, aztán majd a felvett jelen dolgozni. Rögzítsd 24 biten és hagyj 15 dB tartalékot ahhoz képest, amikor a tőle telhető leghangosabbat produkálja a próbánál.
2009. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2009. márc. 22. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!