Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezési problémák - két...

Fényképezési problémák - két kérdés, fotózásban jártas tud segíteni?

Figyelt kérdés

Tudna nekem valaki fotós segíteni a következő két problémában?

1, Ha automata állásban fotózok, ergyszerűen az istennek se sikerül úgy beállítanom a gépet, hogy márpedig igenis használja a vakut, mert ugye szerinte nem kellene, holott dehogynem kellene, csak az a gond, ő tévesen érzékeli, hog yvan elegendő fény, és ezért nem használja, pedig az a konkrét gondom, hogy pl. színpadon levő embert akarok fotózni, szemben a géppel jön a baromi nagy reflektor, és emiatt ugye szerinte elég fény van, igen ám, de az illető személy pedig tökéletesen láthatatlan lesz. Mit tudok ilyenkor tenni, hogy tudom "ráerőszakolni" a vakuzást? Ja és kizárólag teljes automata üzemmódról lehet szó, mert hosszú az indok, mindegy, lényeg hogy nincs sokszor egy tized sec sem arra, hogy én bármit is állítgassak egy koncerten, azaz se félautomata se semmi más funkció nem jöhet szóba, amikor éppen egy adott pillanatot kell elkapni, és így is éppen elég nehéz.

2, A másdik hatalmas gondom ami miatt a falnak megyek, hog ynem is olcsó gépről van szó, és eleve a lencsében is van már UV szűrő, de mechanikai okokból + eg ykulsőt is rá kellett tekernem, na a probléma tekintetében akkor mindegy végül is hogy rajta van-e vagy sem. Az a hatalmas gondom, hogy főleg alkonyatkor ill. pl. árnyékban vagy speciális fényviszonyok között egyszerűen olyannyira eltorzítja a színeket, hogy az valami horror. Pl. sárga pólóból csinál pirosat, a kék farmerből sötétlilát, a zöld fűből valami nagyon ocsmány torz sárgás zöldet és sorolhatnám. Mindez tűző napsütésben vagy teljes sötétben nem jelentkezik, érdekes, hogy vakuzáskor is ezerszer jobban adja visza a színeket mint "simán" az említett alkonyati fényviszonyok között leginkább, de igazából számomra is rejtély mikor hogyan, mert ez nagyon változik.

Valaki ezt el tudja nekem magyarázni mégis mi történik itt és mit tudok tenni, hogy ne csessze el a színeket?

nagyon hálás lennék ... köszi !!!!


2009. márc. 14. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:

1. a fényképezőgép ismerete nélkül eléggé nehéz tanácsot adni, mert ismeretlenek a beállítási lehetőségek.

2. így első körben fehéregyensúly hibának tűnik. Ha van kézi állítási lehetőség, akkor azt kellene megnézni.

2009. márc. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, a pontos típus:

Panasonic DMC FZ-50


Nos a fehéregyensúlyt értem én, csak az a gondom, hogy automata funkcióban abba se enged bele nyúlni.

De létezik az, hogy az UV szűrő teszi mindezt a színtorzulást? Mert ilyen ötletet is kaptam már ....


Nos akkor megadtam a pontos típust, ha tudsz segíteni, nagyon megköszönném ..... már meghülyülök, és annál is inkább idegesít, mert elveszett a könyvecskéje is, szóval nagyon utána nézni se tudok de amikor még megvolt, megtettem, és ebben a két kérdésben nem lettem okosabb sajnos ...

2009. márc. 14. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát márpedig a digitgépek ilyenek, automata opcióra állítva nem tudsz belenyúlni sem a vakuba, sem a színhőmérsékletbe, arra ott van a manual opsön.

Ez ilyen. Egyébként egy koncerten pédául állítsd eleve be vakus üzemmódra, az megoldás lehet.

2009. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ajajajjjj, okés, de várj, én ezt így ilyen röviden nem értem :-(

Melyika vakus üzemmód?

A félautómatára gondolsz? Csak azzal annyi a gondom, hogy eleve más formátumban menti a képeket, illetve hogy iszonyú lassú.


De ha be lehetne állítani a gépet automata funkcióban eleve mindig vakusra, az nekem tökéletes megoldás lenne, csak éppen azt hogyan lehet ???

Köszi

2009. márc. 14. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Programautomatika kell neked ("P" a tárcsán). Ez is automata, de a lényeges dolgokat (amit úgyse kell minden expo előtt átállítgatni) rád bízza, így kikerülheted a gép hülyeségeit.


Ha nagyon akarsz vakuzni, akkor a vakut állítsd olyan üzemmódra, hogy mindig villanjon (jobbra nyíl gombot addig nyomkodd, amíg ilyenre áll). El kell, hogy keserítselek, de a beépített vaku a legtöbbször többet árt, mint használ.


1.) Vegyél egy rendszervakut. Olympus FL-36 mondjuk, de persze próbáld ki a boltban (pl. Edigital), hogy dolgoznak-e együtt (pl. vezetéknélküli üzemmód). Ezzel helyből megtudod azt csinálni, hogy felfelé fordítod, hogy ne legyenek ufófejűek az emberek a képen.


2.) Vaku nélkül fotózol, ha a helyi fénytechnika elegendő és nem teleállásban kell messziről lesipuskáznod. ISO 200 legyen az érzékenység, a programautomatika több, mint valószínű F/2.8-as blendét fog beállítani, a záridőt azért figyeld, hogy ne legyen hosszabb 1/30-nál (esetleg 1/15), szerintem az FZ50 képstabilizátora megfogja, de persze a keresőbe nézz, ne a külső LCD-re, így stabilabban tudod tartani a gépet. A fénymérési módot állítsd "szpot"-ra, a keresőben rakd a témát középre, exponálógombot nyomd le félig, ekkor rögzülnek az expozíciós értékek, mégpedig úgy, hogy a téma legyen helyesen exponálva, ezután villámgyorsan komponálsz, miközben a gombot tartod félig lenyomott állásban, majd lősz. Szerintem egy este alatt bele lehet jönni. A fehéregyensúlyt érdemes az esemény kezdete előtt beállítani, érdemes kísérletezni a manuális beállításával (FZ-k szokták tudni), majdnem biztos, hogy egész este nem kell ehhez többet hozzányúlni. Azt az UV-szűrőt meg vedd le, ha sehogysem tudod műfényes helyen a fehéregyensúlyt helyesen beállítani.


Az pedig, hogy félautomatában más formátumban menti a képeket (gondolom RAW), csak beállítás kérdése, a menüben megtalálod.


A legjobb lenne, ha egy tapasztaltabb esemény- vagy koncertfotós illető elmondaná a dolgokat, miközben rögtön mutatni is tudja.

2009. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, innen leszedheted a user manual-t.


De nyelvtudás nélkül is hasznáélható a sok ábra és illusztráció miatt:

[link]

2009. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!