Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az erősítőket vagy a hangfalak...

Az erősítőket vagy a hangfalakat szokták nagyobbr méretezni? És miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 19:46
 1/5 anonim válasza:
A hangfalakat kb. 50%-al. 2*100W-os erősítőre tehát 2*150W-os hangfalakat szokás tenni. Így akármekkora hangerőre is teszed nem tudod széthajtani, és maximális hangerőn se fog torzítani.
2011. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt én is így tudtam ! Wiszont kétségeim támadtak mikor olyat olwastam hogy ha a hangfal nagyobb akk csak erölködik az erősítő,melegszik és torzít a hangszoró...
2011. máj. 13. 20:19
 3/5 anonim válasza:

Most ez a legújabb divat, hogy W-t írok a V helyett??


Szóval visszatérve a hangcucchoz...

Igen, erőlködik az erősítő, de nem amiatt hogy erősebb a hangfal, hanem amiatt hogy 100% felett van járatva.. Szóval max. hangerőn! és torzít az erősítő. De nem szabad így hallgatni a zenét, mert a torzítás kárt tesz a hangszóró tekercseiben!

2011. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

21:27eshez!


ha te is annyit pötyögnél telefonról mint én,akkor valszeg te is helyettesítenél betűket a gyorsabb pötyögés érdekében. még a "w" esetében 1 gomb nyomás ameddig leírod , addig a "v" 3 nyomás,és így tovább...

"T9 és qwerty no comment"

2011. máj. 13. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:
kis eltérés egyik komponens javára nem fág haza semmit, de 20ezres erőlködőre ne kössünk 80ezres 30as szubot. Na meg hova lesz, autóba vagy házba? Házba nincs 55fok, autóba minden további nélkül, erre ha rájön az alulméretezett (gyengébb minőségű) erősítő, abból jó nem származik. És tényleg érdemes nagyobb erősítőre bízni a dolgot, ha van rá keret. Autónál sem mindegy milyen motorral hajtod nem?
2011. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!