Mennyivel szól jobban a bakelit a a CD-nél?

Figyelt kérdés
Persze normális hangszedővel és tűvel
2011. máj. 9. 22:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
szerintem sokkal tisztábban szól
2011. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%
elméletben a bakelit "bitsűrűsége" kb 720 kb/s egy mp3-nak meg álltalában 192 szokott lenni, persze van több és kevesebb is, ergó elvileg jobban szól... De sok mindent le lehet tölteni 720 KB/s-ben is... :)
2011. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Csak az igazán vájtfülűek tudnak különbséget tenni a kettő között! A lényeges eltérés az, hogy a "bakelit" (ami már régóta vinil) analóg technika, így bitrátáról se beszélhetünk. A digitális technika esetében van tömörítés, így az emberi fül által általában nem hallható hangok nem is kerülnek rögzítésre.
2011. máj. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
Szóval aki nem csak az átlagos 20Hz-20000Hz közötti hallással rendelkezik, az észreveszi a különbséget.
2011. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

A bakelitnek semmivel nem jobb a minősége!

Ezt felejtsd el. Az meg pláne abszurd, hogy te MP3 -hoz hasonlítod.


Elmondom neked, hogy a "sima" CD-nek lejátsásnál az adatátviteli sebessége 1,22Mbit/sec!


Ha azt mondod hogy a bakelit jobb mint a CD, akkor te még nem hallgattál még gyári cd-t

2011. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
de hallgattam gyári cd-t is meg bakelitet is ugyanazon a hifin (bakelitből van vagy 2-300 db) és én jobbnak hallom a bakelitet, de lehet hogy csak bebeszéltem magamnak :D
2011. máj. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Üdv!


Az, hogy jobbnak hallottad a bakelitet, az abszolut szubjektív. Lehet, hogy a HANGSZÍN volt olyan, hogy a te fülednek épp tetszett. Esetleg volt néhány kiemelés-elnyomás a frekvenciamenetben, ami már nagyban a RIAA korrektor felelőssége/érdeme!

2011. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
értem, köszi :) csak világ életemben azt mondogatta mindenki, hogy a bakelit jobban szól, ezért volt érdekes ezt olvasni, hogy nem jobb, mint a cd.
2011. máj. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet ennyivel elintézni, hogy bakelit vagy CD. Ha egy tesla 100000éves lemezjátszót és egy mai komoly hifi cd-t hasonlítunk, naná h a cd jobban szól. NA de ha egy profi lemezjátszót hallgatunk , pl Technics 1210 est egy komoly ortofon concorde tűvel, az egy jó állapotú bakelit lemezzel (nem karcos, nem poros) igenis szebben, dinamikusabban fog szólni,mint bármely hifi cd lejátszó gyári zenei cd-vel. (tapasztalat)
2011. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
19%

Igen?

És akkor hol vannak a high-end CD lejátszók és DAC -ok?!

Lehet itt cicomázni a sz@rt, de az akkor is bakelit marad.

2011. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!