Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen mikrofont ajánlotok?...

Milyen mikrofont ajánlotok? BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés

Pár éve kezdtem el zenével foglalkozni és a hangomat képezni. Van egy kétcsatornás Gemini keverőpultom, illetve egy sima erősítőm. Szeretnék egy Behringer C-1 kondenzátoros stúdió mikrofont. ( Ahhoz mondjuk kéne vennem XLR-Jack átalakítót,de az csak pár száz forintos tétel)


Szóval a kérdésem annyi lenne, hogy van személyes tapasztalatotok a Behringer mikrofonokkal kapcsolatban? Mennyire tiszta hangzásúak? Mekkora a zajküszöbük?... Stb. Előre is nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat!


2011. márc. 3. 11:50
 1/2 Olga néni ***** válasza:
Nem kondenzátoros, hanem kondenzátor mikrofon. Mégpedig nagy membrános. Fantom táp kell neki, ha tudod mi az. Szóval amit írsz az XLR-Jack átalakítóról, az gyanús. Szerintem ez így nem fog működni (műszakilag). Egyébként ez nem egy kézben tartható mikrofon, amibe csak úgy beleénekelnek az emberek. Neked Sure SM 58 lenne az ideális, persze az 2x annyiba kerül. De vannak olcsóbb megfelelők is. Ha komolyan akarsz foglalkozni ezzel a dologgal, vegyél egy olyan keverőt, aminek szimmetrikus (XLR) mikrofon bemenete van. Pl. valami Behringer. A mikrofonoknak egyébként nincs zajküszöbe, érzékenysége az van, de ezzel nem nagyon kell most törődnöd.
2011. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Sokat segítettél! :)


Hát nem vagyok valami okos ilyen műszaki téren, szóval bocsi a hibákért.

2011. márc. 4. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!