Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék példákat olyan...

Szeretnék példákat olyan fényképezőgépekre, amelyekkel nagyon jó (akár legjobb) minőségű fotókat lehet készíteni poszter vagy falragasz céljára?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Posztert vagy falragaszt akarsz nyomtatni, akkor a pixelszámot kell nézned. 10-nél mindenképp nagyobb legyen.
2009. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nikon D3
2009. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasselblad H3DII-31

4 és fél millió Ft és kapsz mellé egy fix 80-as objektívet is!

Ezzel nagyon jó (akár a legjobb minősésgű) fotót is készíthetsz poszter méretben.


Komolyra fordítva: mit szeretnél? Tájkép? Ez esetben egy lassú gép is elég fullframe-mel nagylátószögú optikával. Sportfotót? Gyors gép, gyors AF-fel nagy fényerejű teleobjektívvel. Természetfotót? Nagytele, komolyabb vázzal. Divatfotót? Nagyfelbontású váz (esetleg középformátum), digitális hátfallal, fix obival, lámpákkal.

Amennyiben nagyon jó (és legjobb minőségben) szeretnéd, először is kell pár millió Ft.

Szűkítsük a kört. Mire kell és mennyi pénzed van rá?

2009. febr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szerintem mindenképpen a tükörreflexesek körül nézelődj.

A 10MP (vagy több) okés, de az érzékelő méretét is figyelembe kell venni, lehetőleg minnél nagyobb legyen, a filmes analóg gépek képkockáihoz viszonyítva,

pl. 23,7 x 15,6 mm vagy nagyobb, de akkor a gép többe is fog kerülni. Sajnos a kompakt gépek nem rendelkeznek ekkora lapkával. Az is jó lenne, ha nem csak JPEG tömörített képet tudna menteni, hanem ismerné a RAW - tömörítetlen - formátumot is, aztán mehetnek a nagyítások.

Sajátgép: Sony A200 (volt Minolta) egy alap kit-objektívvel. Néhány tesztben lehordják, néhányban dicsérik. Ez 1 az olcsóbbak közül, ezt választottam, nem bántam meg, első tükörreflexesem:) Nikon D60 sem rossz hasonló áron. A drágábbakról sajnos nem tudok nyilatkozni, csak hobbifotós vagyok , és ez a gép nekem elég. Najó, azért szeretnék még hozzá egy kb. 50-300 obit... De a régi kompaktomhoz képest ég és föld.

A3-as nyomatot próbáltam, és jó. De ha egy kicsit elbabrálok a fotón Photoshoppal szerintem nagyobbakat is lehetne jó minőségben, de nem célom.

2009. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tükörreflexesnél alább ne add.
2009. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legalább: Nikon D200 (ha még találsz), D300, Canon 40D (ez is "kifutó"), 50D, Sony A700, de alsó hangon Olympus E520.
2009. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!