Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Adott egy LG flatron monitor....

Adott egy LG flatron monitor. Szeretném tvnek használni szgép nélkül! Arra gondoltam veszek egy tv tunert és ebbe szeretném belekötni a t-home dobozt. Lehetséges ez? Vagy cska olyan tv box-ot tudok venni amiről műholról jönnek a csatornák?

Figyelt kérdés
-
2011. jan. 30. 00:49
1 2
 1/11 Panda Péter ***** válasza:
kevered a szezont a fazonnal. nem kell ide tv-tuner (ami amúgy sem biztos hogy jó lenne a t-home-os tv-dhez), ha össze tudod kötni a set-top-boxot a monitorral (mondjuk HDMI), akkor nyert ügyed van. ha nem, akkor szívás van, bár lehetséges hogy megoldható átalakítókkal.
2011. jan. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát nemtudom lehet én tudom rosszul, de én ugy tudom az ilyen set top boxokkal cska műholdas csatornákat lehet fogni nem? [link]

én ilyenen gondolkodtma és ebbe bele a t-homot nemtudom lehtséges e

2011. jan. 30. 01:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg set-top-box van, ami arra jó, hogy fogja a digitális jeleket. Van ami műholdvevő beltéri egység, van ami kábel TV és igen, már a földi sugárzású adók egy része is digitális (bár ehhez tetőtéri antenna kell).
2011. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
na szóval msot nekem egyszerűen:D ha veszek egy olyan tv tunert vagy egy set top box-ot ami képek kábel tvt fogni akkor az ugy működhet?....(tudnátok olyan tv tunert vagy STb-t ajánlani ami nekem jó lenne?
2011. jan. 30. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Erre 3 féle lehetőség adott:

1. Műholdas TV (DVB-S) - erről bővebb infót az alábbi oldalakon olvashatsz:

[link]

[link] (az alapfogalmakkal rendben van, csak kicsit régi az oldal).

Mi kell hozzá - röviden:

parabola antenna, antenna forgató (ajánlott), koax kábel, beltéri egység (STB), monitor/hangfal kábel.

Vannak erre különféle szolgáltatók, itt van egy kis lista:

[link]

Előnye: szabadabb választás, vagyis rengeteg szolgáltatás elérhető.

Hátránya: időjárás függő, vagyis számíts arra, ha kint nagy viharok vannak, akkor az adás akadozhat, vagy egy ideig meg is szűnhet.

2. Földi antenna (DVB-T).

Kell hozzá egy nagy, kültéri antenna, koax kábel, beltéri egység (STB), monitor/hangfal kábel.

Hazánkban csak egy szolgáltató létezik erre:

MindigTV

Előnye: elérhető ingyenes TV adások is (alap), a beltéri egységek közül kiválaszthatod a neked tetszőt (erre is rengeteg van).

Hátránya: csak egy szolgáltató létezik (az ingyenességnél még oké, de fizetősnél jó kérdés, hogy miért csak egy van, mikor a technika lehetővé tenné a konkurenciát).

Ha az árakkal is tisztában akarsz lenni, akkor a következő oldalt ajánlom neked (igaz, sok másik weboldalon is nézegethetsz, de kiindulásnak ez sem rossz):

[link]

(itt még a műhold vevő berendezéseket is megnézheted).

3. KábelTV (DVB-C).

Ez az adott helytől függ, hogy hol laksz. Van ahol az UPC elérhető, van ahol a T-Home, van ahol a digiKábel, van ahol meg a helyi adott. Ezt sajnos nem könnyű megmondani, ajánlott körbeérdeklődni a szomszédságnál, illetve a szolgáltatóknál - ezen az oldalon megnézheted a szolgáltatók listáját: [link] - az oldalukon érdemes felhívni a telószámot és megérdeklődni, hogy a te lakásodon melyik elérhető.

Szolgáltatótól függ, hogy milyen STB-t bocsájt a számodra, van-e monitor kábel kimenet hozzá.

HDMI - VGA átalakítót itt találsz:

[link]

Innen elnézve, nem túl olcsó mulatság ez az egész (+ kábelek is kellenek hozzá).

Előny: nem időjárásfüggő, mivel kábelen jön az egész.

Hátránya: nem igazán tudsz szolgáltatót választani.

+1: Media Player.

Rengeteg média lejátszó létezik, de itt, elsősorban a BitTorrentes-t (Ethernet-es) ajánlom a figyelmedbe. [link]

Van amiben létezik belső merevlemez, van ami külső USB adatárólóra tus rögzíteni. A leírásokat pásztázd végig, mert mindegyiknél meg van adva a csatlakozási lehetőségek (nem mindegyiknél adott a VGA kimenet, de hát, már mindenre létezik átalakító).

Azért itt kell egy széles sávú internet előfizetés és nem árt még befektetni egy routerbe (ajánlott draft-N-est választani a gyorsaságát illetően, de ez, a média lejátszótól is függ, hogy van-e ilyenre lehetőség, vagy kábelezzél ott is).

Előnye: sokkal több a választási lehetőség, mivel itt nem TV csatornákat tudsz nézni, hanem eleve torrenten keresztül tudod leszedni a

Van ami még Youtube elérést is kínál neked.

Hátránya: ha nem tudsz előfizetni széles sávú internetre, akkor buktad.

Röviden ennyit róla, én csak a jéghegy csúcsát említettem.

2011. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
engem nem érdekelnek a műholdas cuccok meg más előfüzetések most mert már 1 évre meg lett kötve a t-home...szóval csak annyit szeretném, hogy a t-home-s dobozt valahogy összehozni a monitorral(lg flatron l1919s)...erre ki is néztem egy tv tunert de nemtudom kivitelezhető-e..
2011. jan. 30. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha van HDMI kimenet a T-HOME-s dobozon, akkor ezt érdemes megvenni (HDMI - VGA átalakító): [link]

HDMI kábel is kell hozzá:

[link]

A monitorodhoz van VGA kábel, azt nem kell venni, csak egy hangfalkábelt:

[link]

és egy hangfalat is:

[link]

TV tuner nem kell hozzá, mivel nem a PC-re szeretnéd kötni a dobozt - ugye?

2011. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nincs rajta sajnos....:S
2011. jan. 31. 09:35
 9/11 anonim ***** válasza:

HDMI kimenet nincsen rajta?

Akkor gondolom SCART csatlakozó csak létezik, mert arra van egy átalakító:

[link]

2011. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen, de amint már a kérdésemre kaptam pár válasz köztük volt ez az ötlet is...ugye a scart csatlakozon 25 hzes freki jön de a monitoromnak min 50 60 kell szal jobb esetben is ha bejönne szétcsuszna a kép egy raamaty lenne..
2011. febr. 1. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!