Milyen programmal tudom megfordítani a videót?

Figyelt kérdés
Van pár videó, ezekben a kamera felvétel közben lett 90%-kal elfordítva, mert függőlegesen jobban 'belefért' a lencsébe. Viszont nézés közben így hülyén néz ki, mert el kell fordítanod a fejed néha hogy jól lásd, vagyis bizonyos pontoknál szeretném ha visszafordulna magában a videóban a kép 90%-al, milyen programmal lehet ezt megcsinálni? google kiadott egy rakás videó szerkesztőt de nem értek hozzá és gőzöm sincs hogy melyikkel lehetne ezt megcsinálni? Vagy mind alkalmas rá? Kérlek segítsetek!
2011. jan. 27. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb programok mind tudják ezt, de ha kisebb és ingyenes programra vágysz, akkor ajánlom az AviDemux-ot vagy a VirtualDub-ot, VirtualDubMod-ot. Ezekben van elforgató filter. Persze nem egészen mindegy, hogy milyen formátumú videókról is van szó. Ezek avi-hoz, mpeg-hez, flv-hez jók, meg még egy pár formátumhoz. Flash videókhoz (flv) van egy nagyon egyszerűen kezelhető elforgató program is a DVDVideoSoft oldalán:

*****


De ha nem az egész videót, csak egy részét akarod megfordítani, akkor az kicsit macerásabb.

Ilyenkor többféleképpen meg lehet oldani.


1. Átfordítod az egész videót és felváltva nézegeted majd a részeket az eredetin meg az átfordítottan. Ez a legbénább, de egyben legegyszerűbb módszer.


2. Szétvágod a videókat ahol az elfordítás történik és csak azokat a részeket fordítod át, amelyeket kell.

Ebben csak annyi a hiba, hogy különböző "formátumúak" lesznek a videók, sem méretben, sem (valószínűleg) a kódolás típusában nem fognak egyezni. Ez csak azért érdekes, mert így nem lehet majd összefűzni őket teljes újrakódolás nélkül. Persze újrakódolás után össze lehet, ha azonos kodek-beállításokkal készülnek és méretük is azonos. (Az oldalukon, illetve alul-felül fekete csíkok lesznek, vagy csak a közepüket kell meghagyni, hogy egyforma méretűek legyenek az elforgatás után)

Mind a vágást, mind az elforgatást, mind pedig az újrakódolást és összefűzést meg lehet oldani az AviDemux-al, VirtualDub-al.


3. Egy ezektől, "profibb" programot használsz (Premiere, Vegas), ezek biztosan tudják. Vagy találsz valahol egy olyan programot, ami ugyanúgy egy lépésben tudja ezt, mint a "nagyok". Azt hiszem az Any Video Converter Free változatában is van forgatás, próbáld meg azzal.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jan. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, ahol az átfordulás van, oda esetleg jól jön egy valamilyen átúsztató effekt, hogy ne legyen olyan hirtelen a váltás. Ez is van valamilyen szinten mindegyikben amit ajánlottam.
2011. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú, köszi szépen :)! Megpróbálom most a Any Video Converter Free-rel mivel nem nagyon tudom hogy kell ugyanolyan kódolásba tenni... :P
2011. jan. 28. 16:36
 4/6 A kérdező kommentje:
90% az 90° akart lenni.. XD
2011. jan. 28. 16:37
 5/6 A kérdező kommentje:
A tegnapi 3, és a mai 2 órás szenvedéssel odaáig sikerült eljutni hogy összefűztem. Előtte jó minőségűek voltak a videó 3 különvágott, egymáshoz méretezett, elforgatott részei, külön külön jól mentek. Most összefűztem őket de akadozik mind a hang, mind a kép :(. Mit tegyek vele?
2011. jan. 30. 00:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma már működik jó minőségben :) biztos tegnap el volt fáradva a gép :P
2011. jan. 30. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!