Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 2 db 120 w 4 ohm-os hangszórói...

2 db 120 w 4 ohm-os hangszóróim vannak. Gondoltam építek neki ládát. Hány wattos magas kell hozzá?

Figyelt kérdés
Van itthon egy csomó magas hangszóróm más hangfalakból. De csak 4w, 10 w, 20 w-osak. Nem értek a hangszórókhoz, szerintetek ezek közül valamelyiket beleépíthetem? Természetesen hangváltóval. Nem nagy a teljesítménykülönbség? Vagy a magasnak mindig kisebb teljesítményűnek kell lennie?
2011. jan. 24. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány ohm-osak a magasok? Nem jó keverni. Arra számíts, hogy a magas hangok korán elkezdenek majd torzítani, esetleg ki is nyírhatod őket. Nem írtad hány wattos az erősítőd.
2011. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a magas mindig kisebb teljesítményű, mert kevesebb levegőt kell megmozgatnia. (Hiszen sokkal kisebb az átmérője.) Viszont pontos méretezés híján az eredmény minősége erősen kétséges. Persze ha csak kísérletezgetni akarsz és úgy is ingyen vannak, miért ne tennéd? Én támogatom az ötletet. :)
2011. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Az erőlködőm 100w-os. A magasokra nem nagyon van ráírva az impedancia.:D


Második: Igen, kísérletezgetek, aztán ha hallok valami szépet, akkor ő lesz a befutó.:)

2011. jan. 24. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!